Iskra wraca do A-klasy. Remis Izolatora w Tomaszowie

10 remis

Izolator Boguchwała zremisował w wyjazdowych meczu z Tomasovią Tomaszów Lubelski 0:0. Był to dziesiąty remis obu drużyn w bezpośrednich spotkaniach w trzeciej lidze. Mimo braku goli spotkanie należało do ciekawych i nie brakowało sytuacji bramkowych. W pierwszej odsłonie okazji nie wykorzystał Szymański i Skiba. Szczęście nie sprzyjało także tomaszowianom - "główka" Piotra Jońca trafiła w słupek. W drugiej połowie obie drużyny starały się zdobyć gola. W 53. minucie bramkarza gospodarzy sprawdził Michał Bereś, lecz jego strzał minął słupek. Na dziesięć minut przed końcem spotkania dwukrotnie próbował Karwat, jednak bezskutecznie. W sytuacji "sam na sam" nie udało się także Szymańskiemu oraz Rzeźnikowi, który po dośrodkowaniu Beresia próbował głową zdobyć zwycięskiego gola. Było to przedostatnie spotkanie Izolatora w tym sezonie. W sobotę 6 czerwca biało-zieloni podejmą na IzoArenie Resovię Rzeszów.

III liga, grupa lubelsko-podkarpacka:
TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski - ZKS Izolator Boguchwała 0:0

Mistrz w mistrzowskiej formie

Mistrzowie klasy okręgowej, w sobotnim spotkaniu 27. kolejki, bez problemu pokonali drużynę z Zabajki 4:0. Było to 19 zwycięstwo z sezonie. Niechobrzanie na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek posiadają 17 punktów przewagi nad KS Stobierna.

Klasa okręgowa, grupa Rzeszów:
LKS Jedność Niechobrz - KP Zabajka 4:0

Przełamanie Gromu

Drużyna z Mogielnicy osłabiona licznymi kontuzjami i karami za żółte kartki, pokonała na własnym boisku Orła Wysoka Głogowska 4:2. Po dwie bramki zdobyli Kocurek i Pieniążek. Wypracowane z wielkim trudem zwycięstwo z trzecią drużyną tabeli oddaliło widmo spadku do klasy B.

Klasa A, grupa Rzeszów I:
LKS Grom Mogielnica - KS Orzeł Wysoka Głogowska 4:2

Iskra wraca do "A-klasy". Novi i Płomyk na "5"

Po dwóch latach przerwy, Iskra ponownie zagra w klasie A. Niedzielne spotkanie z Sokołem Grodzisko nie przyniosło większych emocji i było w całości kontrolowane przez gospodarzy, którzy mogli, a nawet powinni zwyciężyć o wiele wyżej. Sokół nie postawił spodziewanego oporu, w dodatku nie mógł skorzystać z usług swojego podstawowego golkipera, który był kontuzjowany. Między słupkami Iskry także zabrakło Łukasza Surowca, ale zastępujący go trener Robert Madeja spisał się znakomicie. W walce o awans pozostało jeszcze jedno wolne miejsce. Najprawdopodobniej zajmie je Novi, ale matematycznie nadal wszystko możliwe. Zespół z Nosówki wygrał pewnie swoje starcie z zamykającym stawkę Grunwaldem 5:0. Bardzo wysoką formę z ostatnich tygodni potwierdził Płomyk. Lutoryżanie zwyciężyli aż 5:1 na trudnym terenie w Dobrzechowie.

Klasa B, grupa: Rzeszów II - Strzyżów:
LKS Iskra Zgłobień - Sokół Grodzisko 3:0
PKS Korona Dobrzechów - LKS Płomyk Lutoryż 1:5
Novi Nosówka - PKS Grunwald Połomia 5:0