Izolator - Wisłoka
Iskra - Grunwald
Novi - Czarni

Wbrew pozorom trudne spotkanie

Izolator Boguchwała po trudnym spotkaniu pokonał Wisłokę Dębica 2:0. Goście skoncentrowali się na grze defensywnej, już od 20 minuty celebrując wznowienia gry. Izolator przeważał, posiadał piłkę, budował akcje grą pozycyjną, ale bramki nie zdobył. Drużyny zeszły na przerwę przy bezbramkowym remisie. Izolator niezniechęcony niepowodzeniami z pierwszej części meczu nie poddawał się. W 55. minucie, strzałem w długi róg, bramkę dla gospodarzy zdobył Adrian Sitek. Było to pierwsze trafienie 19-letniego pomocnika "Izolacji" w oficjalnym meczu drużyny. Dwie minuty później, po rzucie rożnym, bramkarza Wisłoki pokonał Bartosz Karwat. Izolacja nieco spuściła z tonu i do głosu doszli rywale, którzy mogli skarcić gospodarzy za zbytnią nonszalancję w obronie. Dwa nieporozumienia defensorów z bramkarzem Izolatora powinny się zakończyć utratą bramki. Ostatecznie wynik spotkania nie uległ zmianie. Zakończyła się seria czterech kolejnych spotkań na IzoArenie. W najbliższą niedzielę biało-zieloni rozegrają mecz w Sieniawie.

III liga, grupa lubelsko-podkarpacka:
Izolator Boguchwała - Wisłoka Dębica 2:0

Jedność powiększa przewagę

Drużyna Jedności Niechobrz zwyciężyła w sobotnim meczu w Krzemienicy. Nim kibice zdążyli na dobre zająć miejsca, goście już w trzeciej minucie objęli prowadzenie. Bramkę zdobył Dominik Grzebyk, który po prostopadłym podaniu znalazł się sam na sam z bramkarzem Jawora i pewnym strzałem wyprowadził Jedność na prowadzenie. W pierwszej połowie widoczna była przewaga liderów, którzy stwarzali więcej bramkowych sytuacji. Na drugą połowę zawodnicy Jawora wyszli bardziej zmotywowani, a gra stała się bardziej wyrównana. Obie strony stwarzały sobie sytuacje, lecz brakowało ostatniego podania. Kibice w Krzemienicy mogli podziwiać wiele akcji przeprowadzonych przez obie drużyny, jednak wynik nie uległ zmianie. Po remisie Stobiernej w Strzyżowie, Jedność umocniła się na pozycji lidera z 14 punktami przewagi i pewnie zmierza po awans do IV ligi.

Klasa okręgowa, grupa Rzeszów:
LKS Jawor Krzemienica - LKS Jedność Niechobrz 0:1

Niebylec wygrywa na "Wichroarenie"

Grom Mogielnica przegrał na własnym boisku z GKS-em Niebylec 0:1. Bramkę, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, zdobył Mateusz Smalarz. Całe spotkanie odbywało się pod dyktando przyjezdnych, którzy mogli wygrać to spotkanie dużo wyżej. Po niedzielnej porażce Grom zajmuje 8. miejsce w tabeli.

Klasa A, grupa Rzeszów I:
LKS Grom Mogielnica - GKS Aramix Niebylec 0:1

Komplet zwycięstw w klasie B

W rozegranej 3 maja 15. kolejce spotkań klasy B, sporo problemów zanotowali występujący w roli faworytów liderzy. Najcięższą przeprawę miał Płomyk Lutoryż, który skromnie pokonał Sokoła. Ekipa z Grodziska, po raz kolejny udowodniła, że bardzo solidnie gra w obronie. Ostatecznie jeden gol wystarczył, aby nadzieje Płomyka na awans zostały jeszcze przedłużone. Łatwej przeprawy nie mieli także piłkarze Novi, którzy podejmowali na własnym terenie Czarnych Czudec. Ekipa z Nosówki objęła prowadzenie, lecz w drugiej połowie drużyna z Czudca spisywała się bardzo dobrze, była bardziej aktywna, sporo próbowała grać piłką, choć nie ustrzegła się błędów i strat. Po jednej z akcji, Czarnym udało się wywalczyć, a potem skutecznie wyegzekwować jedenastkę. Radość gości nie trwała jednak długo, bo chwilę później ładną prostopadłą piłkę otrzymał Michał Kalandyk i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza. W ostatniej minucie Czarni byli o krok od wyrównania, ale zmierzającą pod poprzeczkę futbolówkę, kapitalnie sparował bramkarz Novi. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry, piłkarze z Nosówki zdołali jeszcze podwyższyć, a pięknym strzałem popisał się Mariusz Gubernat. Dzięki tej wygranej utrzymali przewagę nad Płomykiem i zachowali dystans do Iskry. Grunwald Budziwój postawił także liderowi ze Zgłobnia bardzo trudne warunki. W pierwszej połowie nie był zespołem gorszym i prezentował znakomitą, twardą grę w defensywie. Rzeszowianie, choć stworzyli kilka ciekawych akcji, nie zdołali jednak poważnie zagrozić bramce Łukasza Surowca. Iskra po godzinie gry zdołała złamać przeciwników, a gola zdobył Konrad Nerc. Później, grający od 40 minuty w dziesiątkę goście, nie byli już w stanie doprowadzić do wyrównania, a w końcówce stracili jeszcze dwa gole.