Weekend bez porażek dla piłkarzy z terenu gminy

Izolator - Orlęta
Jedność - Orzeł
Huragan - Iskra

Niełatwy mecz - zasłużone zwycięstwo

Izolator Boguchwała w meczu 27. kolejki pokonał Orlęta Radzyń Podlaski 3:1 po bramkach Jacka Tyburczego, Pawła Rzeźnika i Jaromira Skiby. Dużo lepiej spotkanie rozpoczęła "Izolacja", która w drugiej akcji zdobyła gola. Po akcji prawym skrzydłem "na raty" dośrodkowywał Adrian Sitek, a jego drugie podanie dotarło do Jacka Tyburczego, który uderzeniem głową zmieścił piłkę pomiędzy bramkarzem a słupkiem. Kolejna bramka padła w 14. minucie. Po akcji Tyburczego, Skiby i Sitka bramkę zdobył Paweł Rzeźnik. Goście odpowiedzieli trafieniem Melnychuka, który wykończył składną akcję lewym skrzydłem swojej drużyny i ładnym, mocnym strzałem pokonał Pawlusa. W przerwie Rzeźnika zastąpił Łukasz Wójcik, który odegrał kluczową rolę przy trzeciej bramce zdobytej tuż po wznowieniu. Akcję zapoczątkowaną przejęciem piłki przez Szymona Kardysia zakończył Skiba. Ostatecznie ekipa z Boguchwały zasłużenie pokonała Orlęta Radzyń Podlaski po raz dziesiąty w historii pojedynków tych drużyn i dopisała trzy punkty do swojego dorobku. W niedzielę Izolator, w ostatnim spotkaniu z serii czterech pod rząd rozgrywanych na IzoArenie, zmierzy się z dębicką Wisłoką. Biało-zieloni będą mieli znakomitą okazję do rewanżu za przykrą porażkę z rundy jesiennej.

III liga, grupa lubelsko-podkarpacka:
ZKS Izolator Boguchwała - Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski 3:1

15 zwycięstwo Jedności

Drużyna Jedności Niechobrz odniosła 15 zwycięstwo w sezonie, pokonując w 20. kolejce klasy okręgowej Orła Wólka Niedźwiedzka. Pierwsze minuty pojedynku należał do gości z Wólki, którzy postawili wysoki pressing. Z upływem czasu gra się wyrównała, a w 33. minucie na prowadzenie wyszli liderzy z Niechobrza. Po wyrzucie piłki z autu, niepilnowany Damian Jamróg strzałem w długi róg pokonał bramkarza gości. Po objęciu prowadzenia Jedność kontynuowała ataki i tylko fenomenalne interwencje Pawła Mączki uratowały Orła przed stratą kolejnej bramki. Po zmianie stron żadna z drużyn nie zdobyła wyraźnej przewagi. W 77. minucie kontrę Jedności celnym strzałem zakończył Patryk Baran ustalając wynik meczu. Drużyna z Niechobrza nadal przewodzi w klasie, posiadając 12 pkt przewagi nad drużyną ze Stobiernej. Kolejny mecz Jedność rozegra już w środę o godz. 17:00, podejmując na własnym stadionie Stal II Rzeszów.

Klasa okręgowa, grupa Rzeszów:
LKS Jedność Niechobrz - Techform Orzeł Wólka Niedźwiedzka 2:0

Falująca forma - wysokie zwycięstwo

Kibice z Mogielnicy nie mogą narzekać na brak emocji jakie dostarcza im ich drużyna Gromu. W niedzielnym meczu Grom pokonał KS Zaczernie 4:0. Forma piłkarzy z Mogielnicy nadal się nie ustabilizowała, jednak ostatnie 2 zwycięstwa mogą napawać optymizmem. Po 18. kolejce Grom zajmuje 7 miejsce w tabeli, tracąc punkt do Strugu Tyczyn.

Klasa A, grupa Rzeszów I:
LKS Grom Mogielnica - KS Zaczernie 4:0

Równy krok liderów

Liderująca w tabeli Iskra Zgłobień i plasująca się tuż za nią drużyna Novi Nosówka idą "łeb w łeb". Oba zespoły, która zajmują dwa premiowane awansem miejsca, nie chcą się pomylić. Novi w niedzielę wytrzymali najtrudniejszą jak do tej pory próbę i wygrali 3:0 w Pstrągowej. Iskra też nie zawiodła i mimo osłabień rozgromiła Huragan Kozłówek 8:1. Obu tym ekipom po piętach depcze Płomyk Lutoryż, który traci dziewięć oczek do Iskry i pięć do Novi. Lutoryżanie mieli drobne problemy z pokonaniem Startu Lubenia, gdyż do przerwy utrzymywał się remis 1:1. Trzy gole autorstwa Adriana Warzyboka zapewniły jednak wygraną 4:2 i punkty, które przedłużają nadzieję na dogonienie rywali.