Grzegorz Niedziałek zwycięzcą III Turniej Tenisa Stołowego Oldbojów

W niedzielę 22 marca Stowarzyszenie Sportowo-Turystyczne "Lubcza" zorganizowało III Turniej Tenisa Stołowego Oldbojów. Tym razem do rywalizacji przystąpiło 16 zawodników z terenu gminy Boguchwała, którzy ukończyli 35 rok życia. Pogromcę znalazł zdecydowany triumfator dwóch pierwszych edycji - Henryk Rykała, którego już w półfinale, po pasjonującym meczu pokonał Grzegorz Niedziałek. W finale ten zawodnik nie dał większych szans Adamowi Maciejowi i mógł cieszyć się ze zwycięstwa w całych zawodach.

Stawkę 16 uczestników podzielono na cztery grupy, a zdecydowanie najciekawiej zapowiadała się rywalizacja w grupach A i B. W tej pierwszej ostatecznie zwyciężył faworyt - dwukrotny zdobywca tytułu Henryk Rykała, który nie stracił nawet seta. Do ćwierćfinału awansował także Stanisław Broda. Jeszcze ciekawiej było w grupie B, gdzie dwukrotny finalista Zbigniew Ziomek mierzył się z braćmi Adamem i Wacławem Maciejem. Ostatecznie, przegrywając z pierwszym z braci i pokonując drugiego, awansował z drugiego miejsca do dalszych gier. W braterskim pojedynku Adam pokonał starszego brata i zwyciężył w grupie B. Mocnych na siebie nie znalazł Grzegorz Niedziałek, który swoje mecze wygrywał bardzo wysoko. Jako drugi z grupy C awans zdołał wywalczyć Stanisław Chmiel. Najbardziej wyrównana stawka  była w grupie D, gdzie aż trzech zawodników miało po dwa zwycięstwa i o awansie decydował stosunek setów. Ostatecznie awans wywalczyli Bogdan Dziedzic i Janusz Ostrowski (po wycofaniu Mirosława Świdra).

Wszystkie ćwierćfinały kończyły się wynikami 2:0 i były dosyć jednostronne. Ciekawie było tylko w jednej z partii, kiedy to A. Maciej i S. Broda rywalizowali do stanu 22:20. Wygrał ten pierwszy i awansował do półfinału, podobnie jak H. Rykała, który wyeliminował Z. Ziomka. Stawkę półfinalistów uzupełnili jeszcze Grzegorz Niedziałek i Stanisław Chmiel. W kolejnej rundzie los skojarzył dwóch tenisistów pochodzących z Niechobrza - Grzegorza Niedziałka i Henryka Rykałę. Był to zdecydowanie najpiękniejszy i stojący na bardzo wysokim poziomie pojedynek. Obfitował w kapitalne, długie wymiany, za które zawodnicy zbierali burzliwe oklaski. Dodatkowo trzy pierwsze odsłony kończyły się grą na przewagi. Ostatecznie o wszystkim rozstrzygnął tie-break, którego dosyć spokojnie wygrał G. Niedziałek. Tylu emocji nie było w drugim półfinale, gdzie Adam Maciej w trzech setach pokonał Stanisława Chmiela.

W finale Grzegorz Niedziałek cały czas kontrolował przebieg meczu z Adamem Maciejem. Ciekawie było tylko w drugim secie, kiedy to walka toczyła się na przewagi. Zwycięsko wyszedł z niej Niedziałek, który zwyciężył także w dwóch pozostałych odsłonach i został triumfatorem całego turnieju. Dotychczasowy dwukrotny zwycięzca musiał zadowolić się 3 miejscem, które wywalczył po pokonaniu Stanisława Chmiela.

Źródło: SST Lubcza