IzoArena odczarowana. Jedność liderem okręgówki. B-klasowcy ponownie zwyciężają

IzoArena odczarowana

Najwierniejsi kibice Izolatora doczekali się upragnionego zwycięstwa na IzoArenie. W piątym meczu na własnym obiekcie biało-zieloni pokonali sieniawskiego Sokoła 3:1. Ozdobą meczu było trafienie 17-letniego wychowanka "Izolacji" - Łukasza Wójcika, który strzałem zza pola karnego trafił w samo okienko bramki gości. Drugiego gola zdobył Krzysztof Szymański, który po rzucie rożnym skierował piłkę do siatki. Trzecią bramkę, po walce bark w bark z obrońcą Sokoła, strzelił Michał Bereś. Druga część meczu to spokojniejsza gra boguchwalskiej drużyny i nieco mniej okazji do zdobycia gola. Nie udało się niestety zachować czystego konta bramkowego. Rzut wolny z okolic 20 metra na gola zamienił Damian Skała. Ostatecznie Izolator spokojnie doczekał do końcowego gwizdka i mógł fetować pierwsze zwycięstwo na IzoArenie.

Jedność wygrywa z Wisłokiem

W spotkaniu 10. kolejki rozgrywek rzeszowskiej klasy okręgowej Jedność Niechobrz pokonała w wyjazdowym meczu Wisłok Strzyżów 5:2. Gospodarze prowadzili do przerwy 2:1, jednak osłabieni czerwoną kartką nie wytrzymali naporu Jedności w drugiej odsłonie meczu. Piłkarze z Niechobrza w 25 minut czterokrotnie pokonali strzyżowskiego bramkarza. Jedność wykorzystała potknięcie dotychczasowego lidera ze Stobiernej i prowadzi w tabeli okręgówki.

Twardy "Granit" do zgryzienia

Na stadionie w Mogielnicy Grom rywalizował o kolejne punkty z Granitem Wysoka Strzyżowska. Obie drużyny przystąpiły do niedzielnej rywalizacji mocno osłabione. Wyrównana pierwsza połowa nie przyniosła bramek, choć to piłkarze z Mogielnicy mieli więcej okazji do strzelenia gola. Po przerwie Grom zaprezentował się już znacznie lepiej. Lepsza gra zespołowa przełożyła się na groźniejsze ataki. Coraz bardziej zmęczeni goście zaczęli popełniać błędy doprowadzając do dwóch rzutów karnych. Wojtek Szymański, jako kapitan, wziął odpowiedzialność na siebie i pewnie wywiązał się z tego obowiązku. Piłkarze Granitu ciągle jeszcze ambitnie próbowali wpłynąć na zmianę rezultatu, ten jednak do ostatniego gwizdka pozostał bez zmian. Po 9 kolejkach Grom zajmuje 6 miejsce.

Trwa dobra seria B-klasowców

Najciekawszym wydarzeniem minionej kolejki był mecz Płomyka Lutoryż z Koroną Dobrzechów. Kibice w Lutoryżu obejrzeli prawdziwy horror, w którym nie zabrakło zwrotów akcji, pięknych strzałów i błędów bramkarzy. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze gospodarzy, a do siatki trafił Adrian Powierża. Korona odpowiedziała dwoma trafieniami Marcina Durka. Jeszcze większe emocje zaczęły się po zmianie stron. Płomyk wściekle rzucił się do ataku i po niespełna 10 minutach dopiął swego. Wydawało się, że drużyna z Lutoryża pójdzie za ciosem, jednak po błędzie własnego bramkarza stracili kolejnego gola. Lutoryżanie nie chcieli zawieźć licznie przybyłych kibiców i znów szukali swoich szans. Najpierw w poprzeczkę z rzutu wolnego uderzył Kocurek, a piłka w polu karnym znalazła niepilnowanego Czacha i ten skierował ją do siatki. Wydawało się, że pojedynek zakończy się remisem, który ucieszy kibiców i piłkarzy w Zgłobniu i Nosówce, ale w 83 minucie błąd popełnił tym razem bramkarz gości, który przepuścił między rękami strzał Adriana Powierży. Bez żadnych problemów swoje mecze wygrały Iskra i Novi, pokonując na wyjazdach kolejno Sokoła Grodzisko i Grunwald Połomia. Tabela pozostała zatem bez zmian. Iskra lideruje klasie B, Novi zajmują 2, a Płomyk 3 miejsce.

Grunwald Połomia -  Novi Nosówka 1:4

Źródło: Izolator Boguchwała, Jedność Niechobrz, Wisłok Strzyżów, Grom Mogielnica, 90minut.pl, Iskra Zgłobień