Mistrzowskie strzelanie na IzoArenie

W miniony weekend na stadionie IzoArena w Boguchwale odbyły się 78. Mistrzostwa Polski Seniorów w Łucznictwie. Dwudniowy Turniej zgromadził ponad 120 zawodników z całej Polski, m.in. z Warszawy, Kielc, Legnicy, Łodzi, Radomia, Poznania, Gdańska, Lublina i Gorzowa.

Pierwsi zawodnicy pojawili się w Boguchwale już w piątek. Próbne strzelania pokazały, iż zawody będą obfitowały w wyrównaną walkę i duże emocje. Uroczystego otwarcia Mistrzostw dokonali Burmistrz Boguchwały Wiesław Dronka oraz wiceprezes ds. organizacyjnych Polskiego Związku Łuczniczego Krzysztof Karoń.

W pierwszy dzień Turnieju odbyły się m.in. konkurencje drużynowe kobiet i mężczyzn, a także miksty czyli zmagania zespołów mieszanych. Rywalizacja odbyła się także wśród parałuczników, którym medale i nagrody wręczyli prezes Polskiego Związku Łuczniczego Zdzisław Kozłowski oraz zastępca burmistrza Piotr Klimczak.

Drugi dzień zawodów na IzoArenie przywitał uczestników dobrą pogodą. Finały konkurencji łuczniczych dostarczyły wiele emocji, o czym świadczą zbliżone wyniki oraz miejsca ex aequo. Aż z 5 medalami do Zgierza powróciła zdobywczyni Pucharu Świata z 2008 roku Justyna Mospinek-Kluz. Mistrzem Polski w łuku klasycznym mężczyzn został 21-letni reprezentant Stowarzyszenia "Łuczniczy Marymont" Kacper Sierakowski. Stowarzyszenie z Warszawy zdominowało Turniej zdobywając medale zarówno indywidualnie, jak i w mikstach i drużynach.

W łukach bloczkowych tytuły Mistrzów Polski zdobyli Katarzyna Szałańska z Legnicy i Ryszard Zygmunt z Jeleniej Góry. W "bloczkach" najwięcej medali zdobyli zawodnicy OSŁ Strzelec Legnica. Medale, pamiątkowe puchary oraz dyplomy wręczyli burmistrz Wiesław Dronka, prezes Zdzisław Kozłowski oraz przedstawiciele Polskiego Związku Łuczniczego.

ŁUKI KLASYCZNE

KOBIETY

1. Justyna Mospinek-Kluz (UKS Piątka Zgierz)
2. Karina Lipiarska-Pałka (ULKS Grot Zabierzów)
3. Adriana Żurańska (GLKS Unia Pielgrzymka)
3. Natalia Leśniak (LKS Łucznik Żywiec)

MĘŻCZYŹNI
1. Kacper Sierakowski (Marymont Warszawa)
2. Rafał Cwajna (LKS Łucznik Żywiec)
3. Sławomir Napłoszek (Marymont Warszawa)