Pierwsza przegrana Izolatora na wyjeździe. Novi, Iskra i Płomyk przewodzą w klasie B

Bez niespodzianki w Rzeszowie

Nie było niespodzianki w sobotnim meczu Izolatora Boguchwała z liderem III ligi Stalą Rzeszów. "Izolacja" została pierwszy raz w bieżącym sezonie pokonana na wyjeździe. Boguchwalanie na Stadionie Miejskim w Rzeszowie przegrali 1:0, a autorem bramki był obrońca Izolatora - Szymon Kardyś.

Biało-zieloni odważnie zaatakowali już od pierwszych minut. Doskonałe szanse na zdobycie bramki mieli Hubert Bukała oraz Michał Bereś. Po nieudanych próbach Izolatora do głosu doszli "Stalowcy", którzy opanowali środek pola. Skuteczna defensywa Izolatora oraz dobra dyspozycja Pawła Pawlusa pozwoliła do przerwy utrzymać remis.

Niestety już po pierwszej akcji w drugiej połowie spotkania gospodarze wyszli na prowadzenie. W zamieszaniu pod bramką Pawlusa niefortunne wybicie piłki przez Kardysia wylądowało w bramce "Izolacji". Pomimo ataków obu drużyn wynik pozostał bez zmian. Obecnie drużyna z Boguchwały zajmuje 14 miejsce w tabeli. W niedzielę 28 września, w kolejnym meczu wyjazdowym, Izolator zmierzy się z Orlętami Radzyń Podlaski.

Trzy bramki w Krzemienicy. Sześć bramek w Niebylcu

W klasie okręgowej Jedność Niechobrz pokonał 3:0 drużynę Jaworu Krzemienica. Było to czwarte spotkanie bez porażki. Po remisie z drugą drużyną Stali Rzeszów i zwycięstwie w Krzemienicy piłkarze z Niechobrza plasują się na trzecim miejscu w tabeli, tracąc tylko punkt do lidera.

Ze zmiennym szczęściem swoje mecze rozgrywa drużyna Gromu. Po przegranej w Zaczerniu piłkarze z Mogielnicy w 6. kolejce rozgromili GKS Niebylec 6:2. Grom nadal popełnia niepotrzebne błędy, które skutkują przegranymi meczami. Z trzema zwycięstwami i trzema porażkami zajmuje 7 miejsce w tabeli klasy A.

Bramkostrzelni liderzy klasy B

24 bramki strzelone, 2 stracone, 5 meczów bez porażki. To dotychczasowy dorobek lidera klasy B, drużyny Novi Nosówka. W sobotnim spotkaniu Novi rozgromili Start Lubenia aż 9:1. Ekipa Marka Amarowicza już do przerwy prowadziła 4:1. W drugiej połowie gra Startu całkowicie się rozsypała, a po faulu w polu karnym czerwoną kartkę otrzymał bramkarz z Lubeni. Trafienie z rzutu karnego zaliczył nawet golkiper Novi Mateusz Misio.

Po piętach drużynie z Nosówki depcze Iskra, która po emocjonującym pojedynku zwyciężyła z Diamentem Pstrągowa 4:2. Nie przestaje zadziwiać także drużyna z Lutoryża, która w pierwszych pięciu meczach nie przegrała ani razu. Z 11 punktami na koncie plasuje się na trzecim miejscu, tuż za drużynami z Nosówki i Zgłobnia. W spotkaniu z Albatrosem Szufnarowa Płomyk zwyciężył 6:1.