Aktualności

Wszystkie aktualności

Gimnazjaliści z Niechobrza kibicami na Mistrzostwach Świata

Sukcesem Reprezentacji Polski zakończyły się Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Wszyscy kibicowaliśmy drużynie Stephana Antigi w drodze do zwycięstwa. Całemu Turniejowi towarzyszyła znakomita atmosfera, o czym przekonali się gimnazjaliści z Niechobrza.

Aby dobrze i aktywnie rozpocząć tegoroczną przygodę ze szkołą i kulturą fizyczną, uczniowie klas sportowych Gimnazjum w Niechobrzu wraz z opiekunami, już w pierwszym tygodniu września, mieli okazję uczestniczyć w Mistrzostwach Świata. Z trybun krakowskiej Areny obserwowali mecze między Iranem, a Francją oraz Belgią i Włochami. Uczniowie sympatyzowali z różnymi drużynami, lecz kibicowali z szacunkiem wobec sympatyków drużyn przeciwnych. 

Zwycięzcą pierwszego meczu została drużyna francuska, a drugiego drużyna włoska. Ale nie wynik był najważniejszy, lecz możliwość obserwacji rozwiązań taktycznych i umiejętności technicznych, a przy okazji udział w świetnej rozrywce. Gra poszczególnych drużyn uzmysłowiła gimnazjalistom, jak wiele pracy i wysiłku trzeba włożyć, by osiągnąć sukces na najwyższym poziomie.