Aktualności

Wszystkie aktualności

Izolator o krok od zwycięstwa. Remis w Wólce Pełkińskiej

Izolator Boguchwała był o krok od zwycięstwa w spotkaniu z beniamkinkiem III ligi - Wólczanką Wólka Pełkińska. Po straconym w doliczonym czasie z Chełmianką remisie, Izolator stracił w doliczonym czasie spotkania z Wólczanką zwycięstwo. Stało się to po niewykorzystanym przez "Izolację" rzucie karnym podyktowanym za faul na Krzysztofie Dominie.

Zwycięstwo z Wólczanką było by jednak stosunkowo szczęśliwe. Z przebiegu spotkania każda z drużyn mogła wygrać, ale mogła też przegrać. Wynik remisowy więc wydaje się być sprawiedliwym rozstrzygnięciem.

Początek spotkania należał do gospodarzy. Po około 20-minutach "Izolacja" jednak przejęła inicjatywę i przesunęła się z własnej połowy na połowę Wólczanki. Biało-zieloni kilka razy zagrozili bramce gospodarzy. Najlepszą okazję do wyprowadzenia "Izolacji" na prowadzenie miał Krzysztof Szymański. Jego strzał o zaledwie pół metra minął bramkę Wólczanki. Chwilę później po wznowieniu z autu sam na sam z bramkarzem gospodarzy wyszedł Bartosz Karwat i pokonał go strzałem w długi róg. Izolacja kontrolowała przebieg meczu chociaż gospodarze nie oddawali pola.

Początek drugiej połowy był stosunkowo wyrównany. Im bliżej końca coraz wyżej poprzeczkę podnosili jednak gospodarze, którzy zdobyli bramkę po wrzutce z wolnego. Do dorzuconej w pole karne futbolówki najwyżej wyskoczył relatywnie niewysoki Krzysztof Pietluch i strzałem głową wyrównał stan spotkania.

W 88. minucie spotkania w pole karne dynamicznie wszedł Krzystof Domin, którego tuż przed linią końcową powalił obrońca Wólczanki, a sędzia bpodyktował "jedenastkę". Ponieważ na boisku nie było już Bartosza Karwata - etatowego wykonawcy rzutów karnych - do piłki podszedł Konrad Cupryś. Niestety poległ w starciu z golkiperem gospodarzy i trzy punkty przeszły "Izolacji" koło nosa.

Biorąc pod uwagę przebieg spotkania Izolator był bliżej zwycięstwa. Remis jednak wydaje się być sprawiedliwy. Boguchwalscy piłkarze zagrali nieco lepiej niż na inaugurację,  jednak nadal nie ustrzegli się błędów.

Kolejny sprawdzian przed zespołem już w najbliższą niedzielę. Ponownie na wyjeździe Izolatora zagra ze świdnicką Avią.

Wólczanka Wólka Pełkińska - Izolator Boguchwała 1:1 (0:1)


Szczegóły na:
 www.zksizolator.eu

fot. Izolator Boguchwała

Galeria