Aktualności

Wszystkie aktualności

Powitanie uczestników X Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego Boguchwała 2014

Wczoraj w Sali Widowiskowej Urzędu Miejskiego w Boguchwale odbyło się uroczyste powitanie uczestników jubileuszowego X Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego Boguchwała 2014. Burmistrz Boguchwały Wiesław Dronka przywitał zgromadzonych gości życząc inspiracji oraz twórczej pracy podczas Pleneru.

Gmina Boguchwała już po raz dziesiąty gości artystów malarzy biorących udział w Ogólnopolskim Plenerze Malarskim. W tegorocznej edycji udział bierze 24 artystów plastyków z całej Polski, a także z Francji i Ukrainy. Komisarzem pleneru jest Jacek Krzysztof Nowak - prezes Podkarpackiego Towarzystwa "Zachęty" Sztuk Pięknych oraz Zasłużony Obywatel Gminy Boguchwała.

Dzieła zaprezentowane zostaną na poplenerowej wystawie, która odbędzie się 22 sierpnia o godz. 19:00 w auli Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale.

Tradycyjnie w ramach Pleneru zorganizowany został wieczór z muzyką. W Sali Widowiskowej Urzędu Miejskiego w Boguchwale, 16 sierpnia (sobota) o godz. 19:00, odbędzie się koncert "Jak malował Pan Chagall" w  wykonaniu Marka Ravskiego i Jakuba Niedoborka. Wstęp wolny.

Organizatorami Pleneru są: Stowarzyszenie Rewitalizacji Dziedzictwa Kultury Narodowej oraz Działalności Charytatywnej przy Parafii św. Biskupa Stanisława w Boguchwale, Podkarpackie Towarzystwo "Zachęty" Sztuk Pięknych oraz Gmina Boguchwała.

Galeria