Aktualności

Wszystkie aktualności

W niedzielę otwarcie zmodernizowanego Ośrodka Kultury w Lutoryżu

3 sierpnia w Lutoryżu odbędzie się uroczyste otwarcie Ośrodka Kultury. Lutoryż jest kolejną miejscowością, której zostaje przekazany tego typu obiekt.

Rozpoczęte w 2012 roku prace polegały na modernizacji filii Lokalnego Ośrodka Kultury "Razem" oraz budowie jednokondygnacyjnego obiektu, który został połączony z istniejącym budynkiem.

Powierzchnia dobudowywanej część użytkowej to 453 m2. W nowym budynku znajdą się: garaż OSP, świetlica, szatnia, kuchnia oraz sala taneczna. Na terenie Ośrodka powstał parking oraz pochylnia dla osób niepełnosprawnych. Przy budynku zainstalowano altanę przeznaczoną na organizację imprez plenerowych.

W istniejącym budynku wykonano izolację cieplną i przeciwwilgociową, remont posadzek, wymianę instalacji elektrycznej, częściowo nowe tynki oraz malowanie. Ponadto zakupiono nowy sprzęt kuchenny.

Zakończone w maju bieżącego roku prace prowadziła Firma Budowlano-Handlowa RAK Spółka Jawna. Koszt budowy i modernizacji wyniósł 1,7 mln zł. Część środków w kwocie 460 tys. zł pozyskana została przez gminę Boguchwała z Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich - "Odnowa i rozwój wsi".

Zapraszamy mieszkańców gminy Boguchwała na wspólne świętowanie.


Program:
13:30 - Msza Św. w kościele p.w. Matki Bożej Częstochowskiej i św. Józefa w Lutoryżu oraz uroczysty przemarsz do Ośrodka Kultury
15:00 - część oficjalna - poświęcenie i otwarcie obiektu
16:30 - część artystyczna w wykonaniu dzieci i młodzieży oraz zespołów działających przy Lokalnym Ośrodku Kultury "Razem" w Niechobrzu
18:00 - wspólna biesiada

Na stoisku Lokalnej Grupy Działania "Trygon - Rozwój i Innowacja" w godzinach 16:00-20:00 odbywać się będzie degustacja potraw regionalnych.

Galeria