Aktualności

Wszystkie aktualności

"Jedność" zdobywcą Pucharu Burmistrza Boguchwały

W gorącą niedzielę na Izo Arenie w Boguchwale odbyły się finałowe mecze Turnieju o Puchar Burmistrza Boguchwały w Piłce Nożnej 2014. Zwycięzcami Turnieju, po raz drugi z rzędu, zostali piłkarze Jedności Niechobrz.

Finały Turnieju o Puchar Burmistrza Boguchwały rozpoczął mecz o III miejsce, w którym drużyna Iskry Zgłobień zagrała z Reprezentacją Boguchwały. Zgromadzeni kibice mogli oglądnąć wyrównanie spotkanie. Nie zabrakło wielu ciekawych zagrań, a nawet ostrej gry o zwycięstwo. Już w 5 minucie reprezentant Boguchwały Grzegorz Woźniak wbiegł między obrońców Iskry i spokojnym strzałem z pola karnego pokonał Łukasza Surowca. Piłkarze ze Zgłobnia zabrali się za odrabianie straty. Po szybkiej kontrze wyprowadzonej lewym skrzydłem, piłkę otrzymał Damian Kościak, który efektownym dryblingiem i strzałem z ostrego kąta skierował piłkę do siatki. Trzy minuty po trafieniu Iskry z 20 metrów uderzył Kamil Kawa kompletnie zaskakując Łukasza Surowca. W 72 minucie Iskrze udało się w końcu dogonić rywala, doprowadzając do remisu. Do końca minimalnie przeważali Boguchwalanie, jednak nie udało im się strzelić zwycięskiej bramki, a o wyniku rozstrzygnęły rzuty karne. "Jedenastki" skuteczniej egzekwowali piłkarze ze Zgłobnia, którzy zajęli III miejsce w Turnieju.

Mecz finałowy rozegrany pomiędzy Novi Nosówka i Jednością Niechobrz przyniósł także wiele emocji, choć pierwszą połowę zdominował zespół z Niechobrza. Piłkarze z Nosówki praktycznie nie przedostali się pod bramkę Mateusza Szeligi, a grająca w odmłodzonym składzie Jedność nie miała najmniejszych problemów z przedostaniem się pod bramkę rywali. Zaowocowało to dwoma trafieniami Michała Mularczyka i jednym Konrada Wrony. Na drugą połowę Novi wyszli bardziej zmotywowani. Już po dwóch minutach obrońcom z Niechobrza urwał się młody Marcin Majka, który ze spokojem pokonał wprowadzonego po przerwie do bramki Jedności Pawła Wątorka. Pięknym strzałem z 20 metrów Radosława Trawki Novi zdobyli drugiego gola. Piłkarze z Nosówki mieli jeszcze szanse na wyrównanie, jednak z czasem Jedność zaczęła dochodzić z powrotem do głosu. Na pochwałę zasługuje gra bramkarza z Nosówki Michała Kalandyka, który obronił rzut karny oraz popisał się kilkoma dobrymi interwencjami. 

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 dla drużyny z Niechobrza. Trofeum zwycięzcom wręczył Burmistrz Boguchwały Wiesław Dronka.

Galeria