Aktualności

Wszystkie aktualności

Budowa miejskiego rynku w Boguchwale na półmetku

schemat rynku
schemat rynku
wizualizacja budynku biurowego
wizualizacja budynku biurowego

Realizacja jednej z największych inwestycji w historii gminy jest już na półmetku. Zakończenie prac na miejskim rynku planuje się na grudzień 2014 roku.

Po sześciu latach od nadania praw miejskich Boguchwale, w lutym bieżącego roku, ruszyła jedna z największych inwestycji w historii gminy. Działania samorządu, a w szczególności Burmistrza Boguchwały Wiesława Dronki, doprowadziły do pozyskania zewnętrznych środków finansowych na budowę miejskiego rynku w Boguchwale.

Spichlerz


Projekt obejmuje kompleksową przebudowę terenu byłego gospodarstwa rolnego. Centralny punkt nowego rynku - zabytkowy spichlerz - został poddany remontowi. Oprócz poprawy estetyki zewnętrznej budynku, wykonywane zostaną niezbędne prace konstrukcyjne, m.in.: wymiana dachu, wzmocnienie budynku, wykonanie docieplenia ścian fundamentowych, montaż stolarki okiennej i drzwi zewnętrznych.

Teren wypoczynkowy


Wokół budynku powstaną zieleńce, a rynek otrzyma nową nawierzchnię wykonaną z kostki brukowej. Po stronie wschodniej placu powstanie wielostanowiskowy parking oraz dojazd łączący ul. Akacjową z terenem spacerowym znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie zespołu pałacowo-parkowego. Mieszkańcy z dziećmi będą mogli skorzystać z nowego placu zabaw oraz terenu wypoczynkowego znajdującego się na "stawisku".

Budynek biurowy


Remontem zostanie objęty także dawny budynek biurowo-warsztatowy, który przeznaczony będzie na działalność organizacji pozarządowych, działalność kulturalną, edukacyjną oraz wystawienniczą. Przebudowana zostanie część piętrowa budynku, wykonana nowa elewacja i docieplenie. Kompleksowy remont wnętrza obiektu obejmie również wymianę instalacji centralnego ogrzewania, elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej oraz montażu instalacji gazu i wentylacji. Projektowana powierzchnia użytkowa wyniesie ponad 1242 m² i zostanie przeznaczona m.in. na organizację wystaw lub imprez kulturalnych.

Prace na miejskim rynku skupią się także na modernizacji sieci kanalizacyjnej, deszczowej, wodociągowej, gazowej, energetycznej i teletechnicznej oraz na nowym oświetleniu terenu.

Wykonawcą prac jest wyłoniona w ramach przetargu firma ERBUD Rzeszów Sp. z o.o. Koszt inwestycji to 7 935 293 zł z czego 85% stanowi dofinansowanie Unii Europejskiej.

Galeria