Aktualności

Wszystkie aktualności

Warsztaty "Sekrety rozwoju" w MCK

W minioną sobotę w Miejskim Centrum Kultury w Boguchwale odbyły się warsztaty "Sekrety rozwoju".

Uczestnicy warsztatów pracowali nad odpowiedzeniem sobie na nurtujące wielu rodziców pytania. 15-osobowa grupa poruszyła zagadnienia dotyczące wspierania rozwoju dzieci - o tym, jak można odróżnić to, co jest efektem rozwoju od tego, co jest oznaką trudności. Jak to się dzieje, że z malutkich dzieci wyrastają duzi dorośli? Czego do tego potrzebują? Jak można im w tym pomóc a jak zaszkodzić? 

Spotkanie pomogło w tym, by lepiej rozumieć własne dzieci oraz samych siebie jako rodziców, a równocześnie pozostawiło w uczestnikach niedosyt, bo pytań jest wciąż wiele. 

Miejskie Centrum Kultury planuje w przyszłości zorganizować następne spotkania. Warsztaty poprowadziła Agnieszka Stein, psycholog pracująca z dziećmi i rodzicami oraz mama dziecka w wieku szkolnym. Wierzy w rodzicielstwo oparte na wzajemnym szacunku i bliskich, pełnych miłości relacjach. Jest autorką książki "Dziecko z bliska" oraz "Dziecko z bliska idzie w świat". Prowadzi również stronę internetową poświęconą takiemu rodzicielstwu: www.dzikiedzieci.pl

Aby być na bieżąco z wydarzeniami organizowanymi przez MCK w Boguchwale zapraszamy na: www.facebook.com/mckboguchwala.