Aktualności

Wszystkie aktualności

Spektakl "Dzieci całego świata" w Szkole Podstawowej w Lutoryżu

Lokalny Ośrodek Kultury RAZEM w Niechobrzu oraz Szkoła Podstawowa im. Ks. Czesława Przystasia w Lutoryżu zapraszają dzieci na przedstawienie teatralne, które adresowane jest do przedszkolaków i dzieci z klas 0-4 szkoły podstawowej. Na spektakl zapraszamy również rodziców.

Spektakl zaprezentuje "TEATR KURTYNA" z Krakowa, który odbędzie się 29 kwietnia o godz. 13:00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Lutoryżu.

Czas trwania: 45 minut

Tematyka spektaklu:
Na czym polega świat "innych" ludzi? Dlaczego kolor skóry oraz język którym posługują się inni ludzie nie mają żadnego znaczenia w przełożeniu na zawieranie przyjaźni. W jaki sposób dziecko potrafi dostrzec cechy wspólne oraz doszukać się podobieństw, przez co różnice kulturowe przestają mieć jakiekolwiek znaczenie? Tego wszystkiego dowiecie się Państwo z programu teatralno-profilaktycznego "Dzieci całego świata". 

Wokół osi programu, jaką jest tolerancja i szacunek do ludzi bez względu na różnice płci, urodę, sylwetkę, sposób mówienia czy sytuację materialną zawarto także inne elementy profilaktyczne, dotyczące: dbałości o przyrodę i środowisko naturalne (oszczędność wody, segregacja śmieci), szacunku dla produktów żywieniowych w odniesieniu do krajów dobrze rozwiniętych jak i tych które borykają się z problemami żywieniowymi oraz szkodliwości palenia papierosów i picia alkoholu. 

Serdecznie zapraszamy!