Aktualności

Wszystkie aktualności

Dzień Sołtysa

11 marca obchodzimy Ogólnopolski Dzień Sołtysa. Z tej okazji w boguchwalskim Spichlerzu odbyło się spotkanie władz samorządowych z sołtysami oraz przewodniczącymi zarządów osiedli. Podziękowania za na rzecz swoich lokalnych społeczności oraz za zaangażowanie na rzecz rozwoju i poprawy jakości życia całej Gminy Boguchwała złożył Burmistrz Boguchwały Wiesław Kąkol, Zastępca Burmistrza Justyna Placha-Adamska, Skarbnik Gminy Dorota Witek oraz Sekretarz Gminy Krzysztof Lassota.

Szczególnym wydarzeniem dla sołtysów w Polsce było utworzenie samorządu terytorialnego w 1990 r. Sołtys stał się wtedy organem wykonawczym jednostki pomocniczej gminy - sołectwa. Jest wybierany przez zebrania wiejskie, przysługuje mu ochrona prawna taka jak funkcjonariuszom publicznym. Od 2010 r. sołtysi dysponują funduszem sołeckim, z którego mogą wspierać lokalne inicjatywy społeczne. W całej Polsce funkcję pełni ok. 40 tys. sołtysów, w Gminie Boguchwała 9 oraz 4 przewodniczących zarządów osiedli.

Wszystkim Sołtysom oraz Radom Sołeckim z terenu gminy oraz Przewodniczącym i Zarządom Osiedli w Boguchwale życzymy pomyślności, spełnienia planów oraz wytrwałości i zadowolenia z wypełnianych obowiązków.

Liczba odsłon: 318
Metryka dokumentu:
data wytworzenia informacji 2024-03-11
opublikował Tomasz Sitek
stanowisko Administrator
data publikacji 2024-03-11 12:11
data ostatniej aktualizacji 2024-03-11 12:13
aktualizacja dokonana przez Tomasz Sitek

Data zmiany Zmodyfikował Czynność
2024-03-11 12:13 Tomasz Sitek publikacja treści