Aktualności

Wszystkie aktualności

Pomóżmy zwierzętom przetrwać mrozy

Zima - mróz trzyma. To trudny czas dla zwierząt. Okażmy się odpowiedzialni - my ich opiekunowie. Pomóżmy naszym pupilom ją przetrwać.

Przyroda powoli budzi się do życia, chociaż pogoda za oknem nadal jest dość zmienna. Regularnie, wieczorami i nocami, powracają przymrozki.

Podczas trwających mrozów nie pozostawiajmy zwierząt na zewnątrz budynków, szczególnie dotyczy to osobników starych i chorych.

Pomyślmy, aby uszczelnić budy dla psów - można wyścielić je słomą lub ciepłym kocem, czy przybić zasłonkę z grubego koca. Pamiętajmy o napełnianiu misek świeżą wodą i wysokokaloryczną karmą. W czasie mrozów należy psa uwolnić z łańcucha, aby biegał w ogrodzonym terenie. Jednocześnie pamiętajmy, że długość łańcucha to minimum 3 m. Ustawa o ochronie zwierząt mówi: "Zabrania się trzymania zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby lub powodujący u nich uszkodzenie ciała lub cierpienie oraz niezapewniający możliwości niezbędnego ruchu. Długość uwięzi nie może być krótsza niż 3 m".

Psy nieprzystosowane do niskich temperatur, rasowe czy szczenięta, nie powinny długo przebywać na zewnątrz. Na noc należy je bezwzględnie zaprosić do naszych domów lub innych ciepłych pomieszczeń.

Pamiętajmy również o kotach. W niskich temperaturach też potrzebują schronienia. Nie pozostawiajmy ich na zewnątrz. Pozwólmy im się schronić np. w ciepłej komórce lub piwnicy.

Kto utrzymuje zwierzę domowe, ma obowiązek zapewnić pomieszczenie chroniące je przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi, z dostępem do światła dziennego, umożliwiające swobodną zmianę pozycji ciała, odpowiednią karmę i stały dostęp do wody.

fot. https://www.facebook.com/SchroniskoBoguchwala

Liczba odsłon: 172
Metryka dokumentu:
data wytworzenia informacji 2024-02-14
opublikował Tomasz Sitek
stanowisko Administrator
data publikacji 2024-02-14 13:55
data ostatniej aktualizacji 2024-02-14 13:58
aktualizacja dokonana przez Tomasz Sitek

Data zmiany Zmodyfikował Czynność
2024-02-14 13:58 Tomasz Sitek modyfikacja treści
2024-02-14 13:57 Tomasz Sitek publikacja treści