W 2023 roku Samorząd Województwa Podkarpackiego po raz dziewiąty realizuje działania w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej "Rola pszczół miodnych w zachowaniu bioróżnorodności w rolnictwie". Jednym z działań jest zadanie pn. "Sadzenie drzew i krzewów miododajnych, sposobem na ochronę bioróżnorodności w województwie podkarpackim".
Od 2015 r. na działania w ramach kampanii przeznaczono ponad 750 tys. zł. Zakupionych i wprowadzonych do środowiska zostało łącznie ok. 56 000 szt. sadzonek roślin miododajnych, które z biegiem czasu stanowić będą cenny pożytek dla owadów zapylających. Sukces tej inicjatywy jest ściśle uzależniony od zaangażowania i współpracy z partnerami, w tym jednostkami samorządu terytorialnego oraz Wojewódzkim Związkiem Pszczelarzy w Rzeszowie, Regionalnym Związkiem Pszczelarzy w Jarosławiu oraz po raz pierwszy z Okręgowym Związkiem Pszczelarzy w Sandomierzu, obejmującym także teren województwa podkarpackiego.
Inicjatywa sadzenia roślin miododajnych prowadzona jest we współpracy z samorządami województwa podkarpackiego. W tym roku do zadania zgłosiły się 102 podmioty, w tym Gmina Boguchwała.
W ramach programu Gmina Boguchwała nasadziła 30 drzew miododajnych - 15 lip i 15 klonów pospolitych – na terenie powstającego parku na osiedlu Gaj w Boguchwale (działka ew. nr 531/529). Nasadzono także 10 szt. krzewów miododajnych gatunku pęcherznica kalinolistna i 10 szt. krzewu dereń biały na terenie za Domem Ludowym w Nosówce (działka ew. nr 1002).