Aktualności

Wszystkie aktualności

VI Spartakiada Przedszkolna organizowana przez Stowarzyszenie Rozwoju Oświaty Gminy Boguchwała

22 kwietnia 2023 w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Niechobrzu nr 1 odbyła się VI Spartakiada Przedszkolna zorganizowana przez Stowarzyszenie Rozwoju Oświaty Gminy Boguchwała przy głównym zaangażowaniu przedszkoli w Niechobrzu. W rozgrywkach sportowych wzięło udział 10 placówek prowadzonych przez Stowarzyszenie.

Celem Spartakiady było propagowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywne spędzanie czasu, rozwijanie sprawności fizycznej i odporności psychicznej dzieci, tworzenie atmosfery współpracy i współdziałania w zespole. Ponadto mali sportowcy zapoznali się z zasadami zdrowej rywalizacji sportowej.

Uczestnicy Spartakiady podzieleni przedszkolami na 6-cio osobowe zespoły dzieci w wieku 4-6 lat rywalizowali ze sobą w 9 konkurencjach, takich jak: bieg w parach, turlanie lekarskiej piłki między pachołkami, bieg z przeszkodami, rzut woreczkiem do celu, „sadzenie marchewek”, przeciąganie liny, budowanie wieży z klocków, „zabawa w kelnera”, przekładanie piłki nad głowami. W dodatkowej 10 konkurencji zmierzyli się ze sobą opiekunowie grup zdobywając punkty dla swoich drużyn. Zaangażowanie wszystkich małych sportowców nagradzane było gromkimi brawami wspaniale kibicującej publiczności.

VI Spartakiadę Przedszkolną uświetnił swoim występem mistrz judo Michał Bartusik, który również przewodniczył jury.

Po zakończeniu sportowych zmagań uczestnicy Spartakiady udali się na poczęstunek, a po ogłoszeniu wyników w myśl zasady „wszyscy jesteśmy zwycięzcami” drużyny otrzymały pamiątkowe medale - oczywiście złote, puchary oraz  drobne upominki.

źródło:
Stowarzyszenie Rozwoju Oświaty Gminy Boguchwała

  • rozmiar: (474,05 kB) pobrań: 0
Metryka dokumentu:
data wytworzenia informacji 2023-05-16
opublikował Mieczysław Bereś
stanowisko Administrator
data publikacji 2023-05-16 13:14
data ostatniej aktualizacji
aktualizacja dokonana przez

Data zmiany Zmodyfikował Czynność