Aktualności

Wszystkie aktualności

Paraolimpiada Dziecięca w Szkole Podstawowej nr 2 w Niechobrzu

2023-04-25
SP2 Niechobrz

Wytrwałości i odwagi do spełniania najskrytszych marzeń - życzył gość specjalny, Jan Mela, uczestnikom V Paraolimpiady Dziecięcej - Wszyscy jesteśmy Zwycięzcami, która odbyła się 20 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Niechobrzu.

Po kilkuletniej przerwie spowodowanej pandemią wróciła impreza sportowa dla dzieci z powiatu rzeszowskiego, które na co dzień zmagają się z różnymi niepełnosprawnościami. Tym razem Mali Wojownicy, zagrzewani do boju przez wielu kibiców, stoczyli zwycięski bój ze swoimi niedyspozycjami, tremą, uprzedzeniami. Sportowcy wiedzeni przykładem i doświadczeniem zdobywcy obu biegunów, zmotywowani obecnością Jana Meli wzięli udział w rozgrywkach przygotowanych z myślą o tym, by wszyscy mogli podołać wyzwaniu i odnieść sukces. Po sympatycznym spotkaniu z alpakami przystąpili do rywalizacji w ośmiu konkurencjach. Walka z współzawodnikami była zacięta, każdy dawał z siebie 100% i na koniec okazało się, że nie ma przegranych. W myśl hasła przewodniego Paraolimpiady wszyscy zostali zwycięzcami! Po wręczeniu złotych medali, pucharów, upominków i uroczystym odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego, przyszedł czas na poczęstunek przygotowany przez wspaniałe Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Niechobrzu i zabawę integracyjną z zespołem muzycznym.

Emocje towarzyszyły zawodnikom jeszcze przez wiele godzin po spotkaniu z rówieśnikami, którzy codziennie toczą walkę z podobnymi problemami i wśród wielu godzin terapii i rehabilitacji niewiele mają chwil radości. Dzisiaj było inaczej. Łzy, które błyszczały w oczach, były łzami szczęścia i wzruszenia. Zarówno uczestnicy, opiekunowie jak i rodzice Paraolimpijczyków zapowiedzieli swoją obecność za rok.

Szkoda, że rok to tak długo - z zawiedzioną miną, że to już koniec podsumował Kamil. Wojtek powiedział z dumą w głosie: Złoto zdobyte!!!

Jadwiga Król

Galeria zdjęć dostępna na profilu szkoły: https://www.facebook.com/profile.php?id=100075855133344

Liczba odsłon: 1260
Metryka dokumentu:
data wytworzenia informacji 2023-04-25
opublikował Tomasz Sitek
stanowisko Administrator
data publikacji 2023-04-25 08:00
data ostatniej aktualizacji
aktualizacja dokonana przez

Data zmiany Zmodyfikował Czynność