Informacje

Zasłużeni i honorowi obywatele

Jerzy Czeluśniak - Zasłużony Obywatel Gminy Boguchwała

Pan Jerzy Czeluśniak - mieszkaniec Boguchwały, absolwent Instytutu Muzyki na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Rzeszowie. Ceniony producent nagrań muzycznych, aranżer utworów, realizator dźwięku oraz uznany wokalista podkarpackiej sceny muzycznej.

Pierwsze muzyczne kroki stawiał w Boguchwale. W 1983 roku ukończył Ognisko Muzyczne prowadzone przez Zbigniewa Stojka. Jako młody muzyk był członkiem zespołu oazowego "Caritas" w Boguchwale. W Boguchwale stworzył profesjonalne Studio Nagrań SPAART, gdzie swoje płyty nagrywali znani w Polsce wokaliści - Anita Lipnicka. John Porter, Ivan Komarenko, Justyna Steczkowska, Jan Pospieszalski, Wojciech Waglewski. W 2017 roku zrealizował nagranie Alicji Rega, która utworem "Mój dom" reprezentowała Polskę w XV Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Tbilisi. W studiu stworzył także dogodne warunki do współpracy dla kapel ludowych, chórów i orkiestr dętych z terenu Gminy Boguchwała. Na ogólnopolskich scenach znany jest ze wspólnych występów w zespole "Ratatam", z którym wydał siedem płyt. Występował m.in. podczas 44. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu (2007 r.), finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie oraz "Przystanku Woodstock". Od 2013 roku działa w zespole "Manitou", a polską kulturę promował podczas zagranicznych festiwalów w Oslo i Dublinie.

Pomysłodawca i organizator koncertu "Zaduszki bluesowe pamięci Bodka Nowaka" w Boguchwale. Razem z Romanem Zychem skomponowali hymn ZKS Izolator Boguchwała. Od kilku lat wspólnie z muzykami z Boguchwały rozwija zespół Buen Camino, złożony z muzyków z Boguchwały, z którym wydał dwie płyty "A tu Święta… Kolędy na BOGUchwałę" oraz "A tu Święta… cz. 2, czyli Rezurekcja na BOGUchwałę". Płyty ukazały się jako dodatek do "Wiadomości Boguchwalskich". Jerzy Czeluśniak to także terapeuta zajęciowy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Zgłobniu.