Informacje

Zasłużeni i honorowi obywatele

Władysław Ziemba - Zasłużony Obywatel Gminy Boguchwała

Pan Władysław Ziemba - mieszkaniec Boguchwały, związany z gminą, zarówno w pracy zawodowej jak i działalności społecznej. Wieloletni radny Rady Sołeckiej w Boguchwale, wiceprzewodniczący Rady Gminy I kadencji, wielokrotny Przewodniczący Gminnej Komisji Wyborczej, członek komitetu budowy kościoła w Boguchwale.

Pan Władysław Ziemba zawsze kierował się ideą samorządności, działał na rzecz rozwoju samorządu lokalnego w Gminie Boguchwała. Zaznaczył w sposób istotny swoją obecność w okresie transformacji ustrojowej, dając przykład życzliwości, kultury osobistej oraz współdziałania na niwie działalności społecznej, zyskując uznanie społeczeństwa.

W pracy zawodowej był związany z WSK Rzeszów oraz od początku lat 60-tych XX wieku z ZPE "Zapel" w Boguchwale. Członek chóru "Deo Gloria" od dnia założenia, gdzie dał się poznać jako osoba otwarta, kochająca muzykę chóralną a jednocześnie gotowa do pomocy i współpracy w najtrudniejszych momentach działalności. To dzięki zaangażowaniu i determinacji Pana Władysława Ziemby środowisko muzyczne Boguchwały od lat odnosi znaczące sukcesy, a kolejne pokolenie mieszkańców może realizować swoją pasje do muzyki chóralnej.