36-040 Boguchwała ul. Suszyckich 33 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl | DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

36-040 Boguchwała ul. Suszyckich 33 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl | DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Kalendarz Wydarzeń

17
gru  2016

II Boguchwalski Jarmark Bożonarodzeniowy

17 grudnia - sobota od godz. 15:00

 • świąteczne zabawy dla najmłodszych z Mikołajem i śnieżynkami
 • warsztaty arystyczne z Fundacją "Być Blisko"
 • dziecięce pokazy taneczne z Magdą Wiśniewską - Oppenauer
 • magiczne świąteczne miasteczko z ciepłymi napojami i potrawami
 • uroczyste zapalenie światełek na Rynku Miejskim (16:00)
 • występy Grodziszczoki i kapela Kompanija (od 17:00)
 • otwarcie "Miejsca Przyjaznego Młodzieży" (18:00)

Świąteczne wyroby na wigilijny stół, wędliny, pieczywo, miody, stroiki, gwiazdy betlejemskie, światełka i ozdoby, choinki, biżuteria, smakołyki i duży wybór rękodzieła, a do tego magiczne świąteczne miasteczko z pysznościami w kociołkach, muzyką na żywo, warsztaty i zabawy z Mikołajem. To wszystko będzie można zobaczyć podczas II Boguchwalskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, na który serdecznie zaprasza Burmistrz Boguchwały i Miejskie Centrum Kultury, a także liczne grono współorganizatorów.

Wydarzenie rozpocznie się w sobotę 17 grudnia o godz. 15:00. Będzie to dzień szczególnie artystyczny, ze stoiskami handlowymi z rękodziełem i gwiazdami betlejemskimi, zaś w niedzielę 18 grudnia od godz. 09:00 na Rynku Miejskim i sali wystawienniczej będzie można wybrać coś dla siebie na ponad 40 stoiskach handlowych, a także skosztować darmowego żurku, napić się gorącej czekolady i wziąć udział w losowaniu choinek.

STOISKA:

Nie zabraknie wyrobów wędliniarskich, tradycyjnych wypieków, potraw przygotowanych do degustacji i zakupu przez lokalnych wytwórców, karpia wigilijnego, ozdób, bombek i światełek. Producenci lokalnych smakołyków stanęli na wysokości zadania i dzięki temu czeka nas szeroki asortyment: sery, chleby, miody.  Rękodzielnicy zaprezentują ogrom przepięknych ozdób świątecznych i nie tylko. Swoje dzieła wykonane w czasie zajęć artystycznych pokażą także niepełnosprawni ze Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Gminy Boguchwała i Grupy Aktywna Kobieta.

SCENA:

Gościnnie wystąpi zespół "Grodziszczoki" (sobota ok. godz. 17:00), a w niedzielę zespoły działające przy Lokalnym Ośrodku Kultury "Razem" w Niechobrzu i "Wspólnota" w Zgłobniu, a także znana nam dobrze lokalna kapela "Kompanija". Występy artystyczne uzupełnią gry i zabawy z Mikołajem i śnieżynkami oraz występy taneczne uczestników zajęć taneczno-ruchowych w Miejskim Centrum Kultury w Boguchwale (sobota w godz. 15:00 - 18:00).

ATRAKCJE:

W niedzielę, dwukrotnie w czasie Jarmarku, Fundacja Podaruj Miłość z Nosówki wylosuje darmowe choinki. Będzie można posmakować żurku i gorącej czekolady, a św. Mikołaj rozda dzieciom upominki. Nieodpłatnie w obydwa dni można skorzystać z warsztatów plastycznych i przygotować samodzielnie kartki świąteczne, czy ozdoby. Tę możliwość szczególnie dzieciom daje Fundacja "Być Blisko" i Gminna Biblioteka Publiczna w Boguchwale. Przez cały weekend na placu targowym (obok sali wystawienniczej) będzie pachniało wigilijnymi potrawami i błyszczało kolorowymi światełkami - magiczne świąteczne miasteczko.
 
KONKURSY:

Organizatorami tradycyjnego konkursu na szopkę bożonarodzeniową są: Szkoła Podstawowa w Boguchwale oraz MCK. Do udziału zapraszamy całe rodziny z terenu Gminy. Szczegóły można uzyskać w sekretariacie SP w Boguchwale, zaś rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród, a także prezentacja przepięknych szopek nastąpi w niedzielę o godz. 13:00 w czasie Jarmarku. Dzieci ze świetlicy szkolnej w SP w Boguchwale przygotują świąteczne lampiony, które ozdobią teren Rynku.

ŚWIĄTECZNY AUTOBUS:

Chcesz przyjechać na Jarmark? Skorzystaj z bezpłatnego przejazdu Świątecznym Autobusem. Autobus będzie kursował w niedzielę na trasie:

 • Wola Zgłobieńska - Zgłobień - Nosówka Skrzyżowanie - Racławówka - Niechobrz Dolny - Niechobrz Rondo - Mogielnica - Boguchwała Rynek Miejski (autobus zatrzymuje się na przystankach komunikacji miejskiej, kurs w obie strony, przystanki na żądanie)

Godziny odjazdów:

 • Wola Zgłobieńska Pętla - 09:20, 11:20
 • Boguchwała Rynek Miejski - 13:30, 15:30

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE:

W tym roku pamiętamy o samotnych. Przy wspólnym wigilijnym stole zasiądą 16 grudnia podopieczni MOPS i przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na terenie Boguchwały, którzy na co dzień pracują w budynku administracyjnym na Rynku. Każda z nich przyczyniła się do organizacji tegorocznego Jarmarku, za co z całego serca dziękujemy! Są to: Lokalna Grupa Działania "Trygon" Rozwój i Innowacja, Stowarzyszenie Oświaty Gminy Boguchwała, Fundacja "Podaruj Miłość", Fundacja "Być Blisko", Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Gminy Boguchwała, Związek Emerytów i Rencistów Gminy Boguchwała, Koło Wędkarskie nr 13 w Boguchwale, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Boguchwale, Młodzieżowa Rada Miejska.

W sobotę 17 grudnia o godz. 16:00 uroczyście zapalimy światełka na Rynku Miejskim. Zaś o 18:00 młodzież z projektu "Sieć Miejsc Przyjaznych Młodzieży" otworzy swój "punkt" w "Klimatycznej" Kawiarni Społecznej. Inicjatywa jest dofinansowana przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności w ramach programu Lokalne Partnerstwa PAFW. "Klimatyczna" nieco zmieni swój wystrój, według pomysłu młodzieży.

 • Data aktualizacji: 2021-04-07 12:51
 • |
 • Licznik odwiedzin: 14 560 429