Sport

Wysokie zwycięstwa drużyn z terenu gminy. Iskra pokonała lidera

Izolator Boguchwała obronił pozycję lidera IV Ligi Podkarpackiej. W niedzielę podopieczni trenera Tomasza Głąba pokonali Błękitnych Ropczyce 5:0. Przed przerwą do siatki trafił Patryk Zieliński, wykorzystując podanie Adriana Sitka. Najlepszy strzelec Izolatora dołożył kolejne trafienie tuż po zmianie stron, tym razem pięknie uderzając z rzutu wolnego. W końcówce drużyna z Boguchwały dołożyła jeszcze trzy gole. Najpierw odważnym strzałem z pola karnego gola zdobył Jakub Wilk. W doliczonym czasie rzut karny skutecznie wyegzekwował Dawid Pałys-Rydzik i było 4:0. "Izolacji" starczyło jeszcze czasu na piąte trafienie, autorstwa Zielińskiego. Był to jego 3 gol w tym meczu, a 23 w całym sezonie.

IV Liga Podkarpacka:
ZKS Izolator Boguchwała - MKS Błękitni Ropczyce
5:0

Problemów ze zwycięstwem nie miała także Jedność Niechobrz, która pokonała z LKS Trzebownisko 3:0. Tylko przez kilka pierwszych minut na boisku przeważali rywale. Później inicjatywę przejął zespół trenera Sebastiana Kłeczka. Jako pierwszy do siatki trafił Damian Rak, celnie uderzając z dwudziestu metrów. Po chwili ten zawodnik mógł zdobyć jeszcze ładniejszego gola, ale dobrą interwencją wykazał się bramkarz LKSu. Niechobrzanie ustalili wynik meczu tuż przed przerwą, a sprytem w polu karnym wykazali się Łukasz Kalandyk i Dariusz Szeliga. Jedność awansowała na czwartą pozycję w tabeli klasy okręgowej.

Klasa okręgowa:
LKS Jedność Niechobrz - LKS Trzebownisko
3:0

Dużą niespodziankę swoim kibicom sprawiła Iskra, która zwyciężyła na boisku lidera tabeli Aramixu Niebylec. Zespół z Niebylca był do tej pory niepokonany w bieżącym sezonie. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gospodarzy, ale nie udało im się trafić do siatki. Po zmianie stron do ataku ruszyła Iskra i to ona objęła prowadzenie. Pięknym strzałem z woleja popisał się Kamil Puc i było 1:0. Po chwili drugie trafienie dołożył Michał Bać. Aramix na pięć minut przed końcem uzyskał gola kontaktowego, ale zespół ze Zgłobnia utrzymał zaliczkę do końca. Ta wygrana pozwoliła Iskrze przesunąć się na szóstą lokatę w tabeli A-klasy.

A-klasa:
LKS Aramix Niebylec - LKS Iskra Zgłobień 1:2

Bardzo dobrze wiedzie się drużynom Novi i Gromu, które utrzymały kolejno pierwszą i drugą pozycję w tabeli. Zespół z Nosówki na własnym terenie nie dał szans Koronie Dobrzechów, triumfując 5:1. Cztery gole zdobył Patronik, a jedno trafienie dołożył Bieryt. Pewne zwycięstwo odniósł także Grom. Zespół z Mogielnicy wygrał 4:1 ze Startem Lubenia, a szczególnie skuteczny był w drugiej połowie. Na listę strzelców wpisali się Vatsyak, Lelek oraz dwukrotnie Nawrot. Gorzej poszło Płomykowi, który z wyjazdu do Kozłówka wrócił bez zdobyczy punktowej. Spotkanie miało emocjonujący przebieg i rozstrzygnęło się w samej końcówce. Lutoryżanie obejrzeli cztery czerwone kartki, ale mimo tego w 85 minucie zdobyli gola na 2:2. Przeciwnicy szybko odpowiedzieli dwoma trafieniami i ostatecznie to oni cieszyli się ze zwycięstwa 4:2.