36-040 Boguchwała ul. Suszyckich 33 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl | DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

36-040 Boguchwała ul. Suszyckich 33 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl | DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Wszystkie aktualności

List Otwarty Burmistrza Boguchwały do Prezydenta Miasta Rzeszowa

List otwarty Burmistrza Boguchwały do Prezydenta Miasta Rzeszowa

Pan dr h.c. Tadeusz Ferenc

Prezydent Miasta Rzeszowa

Urząd Miasta Rzeszowa

Rynek 1, 35-064 Rzeszów

 

Szanowny Panie Prezydencie,

nie może być zaakceptowana ani forma, ani sposób w jaki Miasto Rzeszów realizuje plany swojego poszerzania. Każdej gminie, w tym Gminie Boguchwała, którą reprezentuję, zależy na bezpieczeństwie i rozwoju. Tak jak Panu zależy na mieszkańcach Rzeszowa, tak ja dbam o interesy mieszkańców Gminy Boguchwała. Obrona Racławówki i Kielanówki, którą zmuszeni byliśmy podjąć, to reakcja na kolejne działania, jakie podjął Rzeszów względem naszej Gminy.

Jak Pan dobrze wie samorząd, aby sprawnie funkcjonować, nie może być pozbawiany kolejnych obszarów, które do niego należą. Jak każdy samorząd, chcemy się rozwijać jako cała Gmina. W tym momencie już same plany odłączenia jakiejkolwiek części naszej Gminy stawiają pod znakiem zapytania dotychczasowe i nowe inwestycje na całym obszarze. Pozbawiają nas dalszych możliwości rozwoju. Zaburzają przez lata budowany ład, spokój i poczucie stabilizacji naszych mieszkańców.

Rzeszów – stolica województwa zamiast promieniować swoją siłą na sąsiednie gminy i razem budować jedną, wielką aglomerację, stara się wykorzystać pozycję silniejszego do swoich podbojów. Dzisiaj pod pretekstem pochylenia się nad petycją pewnej grupy mieszkańców Kielanówki niejako z marszu i „na kolanie”, bez głębszych analiz, decyduje Pan o wszczęciu procesu włączenia tej miejscowości do Rzeszowa. To nie jest pomoc tym osobom, to jest nieodpowiedzialne działanie wobec swoich sąsiadów, czyli ponad dwudziestu tysięcy mieszkańców Gminy Boguchwała. Proszę więc podejmując swoje decyzje brać pod uwagę nie tylko interesy Rzeszowa, ale też interesy mieszkańców gmin pozbawianych prawa do dalszego rozwoju przez politykę przyłączeniową.

Fakt szkodliwości Pańskich działań w zakresie przyłączania pojedynczych sołectw do Rzeszowa został podkreślony również w opinii Pani Wojewody, która wskazała, że najwłaściwszym sposobem poszerzania miasta jest przyłączanie całych gmin.

Jeżeli faktycznie zależy Panu Prezydentowi na polepszaniu jakości życia mieszkańców Rzeszowa i gmin ościennych, to zapraszam do merytorycznego dialogu i partnerskiej współpracy.

 

dr Wiesław Kąkol,

Burmistrz Boguchwały

Liczba odsłon: 347
  • Data aktualizacji: 2021-01-18 11:12
  • |
  • Licznik odwiedzin: 14 043 617