36-040 Boguchwała ul. Suszyckich 33 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl | DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

36-040 Boguchwała ul. Suszyckich 33 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl | DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Wszystkie aktualności

Projekt realizowany przez SP w Woli Zgłobieńskiej uznany za przykład dobrej praktyki

W środę 18 listopada 2020 r. odbyło się spotkanie on-line, podczas którego omówione zostały techniczne aspekty pisania wniosków oraz możliwości finansowania wyjazdów zagranicznych uczniów w ramach projektu Ponadnarodowa Mobilność Uczniów. Konferencja zorganizowana była przez Regionalny Punkt Informacyjny FRSE działający przy Kuratorium Oświaty w Rzeszowie i prowadzona przez eksperta z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji z Warszawy. W trakcie spotkania szczegółowo zaprezentowany i omówiony został projekt SP w Woli Zgłobieńskiej "Kultur ist cool- Theater inspieriert von Europa", jako przykład dobrej praktyki. Projekt został doceniony przez ekspertów i uznany jako wzorcowy na tle projektów realizowanych w całej Polsce. Konkurencja była bardzo duża, bo o środki finansowe walczyło prawie 400 szkół z całej Polski.

W ramach realizowanego projektu "Kulturalnie znaczy fajnie - teatr inspirowany Europą" uczniowie ze szkoły w Woli Zgłobieńskiej w grudniu 2019 r. uczestniczyli w kilkudniowych warsztatach teatralnych w niemieckiej miejscowości St. Ingbert. Partnerem projektu była tamtejsza szkoła Leibniz-Gymnasium. Celem realizacji projektu było rozwijanie wybranych kompetencji kluczowych, m.in. w zakresie świadomości i ekspresji kulturalnej, wielojęzyczności, kompetencji cyfrowych, a także kompetencji osobistych, społecznych i w zakresie uczenia się.

Szkoła Podstawowa w Woli Zgłobieńskiej stara się wdrażać innowacyjne rozwiązania. Realizacja projektu była możliwa dzięki współpracy Dyrektora Jana Fularza, koordynatora projektu Andżeliki Pytlos oraz wszystkich nauczycieli, którzy zaangażowali się w podejmowane w tym zakresie działania. Praca w międzynarodowym zespole podczas realizacji projektu, dostarczyła uczniom oraz nauczycielom wielu pozytywnych wrażeń i niezapomnianych przeżyć. W dalszej perspektywie szkoła planuje kontynuację podobnych działań, mających na celu rozwijanie placówki i podnoszenie jakości pracy oraz nadawanie jej europejskiego wymiaru.

warsztaty w St. Ingbert 3

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Woli Zgłobieńskiej na warsztatach w miejscowości St. Ingbert - grudzień 2019

Grupa uczestnicząca w warsztatach teatralnych

Warsztaty teatralne

źródło i foto: SP Wola Zgłobieńska

Liczba odsłon: 204
  • Data aktualizacji: 2020-11-25 08:01
  • |
  • Licznik odwiedzin: 13 711 036