Jedność nie zwalnia tempa. Niespodzianka w meczu Izolatora

2019-05-06
Maciej Dziedzic

Niespodzianką zakończył się mecz Izolatora Boguchwała z Sokołem Nisko. Broniący się przed spadkiem zespół gości rozpoczął spotkanie na IzoArenie bardzo zmotywowany i już po kilku minutach objął prowadzenie za sprawą Damiana Judy. Ten sam zawodnik w 35 minucie podwyższył wynik na 2:0. Izolator próbował odrabiać straty, ale był nieskuteczny, a dodatkowo w bramce gości bardzo dobrze spisywał się Patryk Drzymała. Na kwadrans przed końcem drużyna z Boguchwały zdobyła gola kontaktowego, bowiem rzut karny wykorzystał Dawid Pałys – Rydzik. Przyjezdni obronili jednak zaliczkę od końca i wywieźli bardzo ważne trzy punkty. „Izolacja” pozostaje na drugim miejscu w tabeli, ale jej strata do prowadzącej Wisłoki Dębica zwiększyła się do czterech punktów.

IV Liga Podkarpacka :

ZKS Izolator Boguchwała – MKS Sokół Nisko 1:2

Wysoką formę potwierdziła Jedność Niechobrz, która na własnym boisku podejmowała bardzo dobrze spisujący się wiosną zespół Błażowianki Błażowa. Niechobrzanie od początku posiadali inicjatywę, ale gola zdobyli dopiero w ostatniej minucie pierwszej połowy. Wówczas po zagraniu z rzutu rożnego, do piłki najwyżej wyskoczył Dariusz Szeliga i otworzył wynik meczu. To trafienie wyraźnie podcięło skrzydła piłkarzom gości, bo po zmianie stron dominacja Jedności była jeszcze bardziej wyraźna. W krótkim odstępie czasu dwie bardzo podobne bramki zdobył Mateusz Rachwalski, który przeprowadził indywidualne akcje i było 3:0. W 80 minucie trafienie z rzutu karnego dołożył jeszcze grający trener Jedności Sebastian Kłeczek. Niechobrzanie pozostają na czwartym miejscu w tabeli klasy okręgowej.

klasa okręgowa:

LKS Jedność Niechobrz – LKS Błażowianka Błażowa 4:0

Po raz drugi z rzędu remisem zakończył się mecz Iskry Zgłobień. Zespół ten bardzo szybko stracił bramkę, a później musiał odrabiać straty. Do 80 minuty LKS Jasionka prowadził 2:0. W ostatnich 10 minutach Iskra przesunęła do ataku większą liczbę graczy i zdołała zdobyć dwa gole, doprowadzając do wyrównania. Najpierw celny strzał głową oddał Tomasz Pietrasiewicz, a na trzy minuty przed końcem gracz LKSu niefortunnie interweniował po zagraniu Bogdana Ruszały i skierował piłkę do własnej bramki. Ostatecznie pojedynek zakończył się podziałem punktów i zespół ze Zgłobnia utrzymał siódmą pozycję w tabeli.

A-klasa:

LKS Jasionka – LKS Iskra Zgłobień 2:2

Aż 10 bramek obejrzeli kibice zgromadzeni w niedzielne przedpołudnie na stadionie w Nosówce. Novi podejmowali KS Godowa. Spotkanie było bardzo emocjonujące i zakończyło się remisem. Drużyna z Godowej prowadziła 4:2, ale trzy kolejne gole zdobywali piłkarze z Nosówki i było 5:4 dla nich. Na niespełna dziesięć minut przed końcem przyjezdni zdołali jednak doprowadzić do wyrównania. Novi pozostali liderem tabeli, bowiem wicelider- Grom Mogielnica również podzielił się punktami z rywalem. Zespół prowadzony przez trenera Michała Kachniarza bezbramkowo zremisował na własnym boisku z Albatrosem Szufnarowa. Kolejną porażkę poniósł Płomyk Lutoryż, który na własnym terenie przegrał z Grunwaldem II Budziwój. W efekcie Płomyk spadł na 12. miejsce w tabeli.