36-040 Boguchwała ul. Suszyckich 33 | godz. pracy UM: pn. 07:30-17:30, wt.-pt. 07:30-15:00 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl |

Wszystkie aktualności

Siatkarze Lubczy II z brązowym medalem w IV lidze

To był bardzo ważny weekend dla czwartoligowych siatkarzy Lubczy, którzy rozegrali dwa pojedynki decydujące o pozycjach medalowych. W piątek w hali Uniwersytetu Rzeszowskiego Lubcza II rywalizowała z zespołem AZSu Rzeszów. Spotkanie miało emocjonujący przebieg, ale gra zespołów falowała i punkty często zdobywane były seriami. Drużyna z Racławówki przegrała pierwszego seta, ale dwa kolejne zapisała na swoje konto. W czwartej partii goście mogli zakończyć ten pojedynek, ale rzeszowski zespół wygrał końcówkę na przewagi i doprowadził do tie-breaka. W decydującej odsłonie Lubcza II zachowała więcej chłodnej głowy i zwyciężyła 15:13, a cały mecz 3:2. Podopieczni trenerów Masłowskiego i Hołobuta nie mieli zbyt wiele czasu na odpoczynek, bo już w niedzielę, tym razem w roli gospodarza, rozegrali kolejny mecz. Ich rywalem był Sportur Gmina Łańcut. Spotkanie potrwało zaledwie 58 minut i zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem Lubczy II, która po raz trzeci z rzędu w pojedynku rozgrywanym we własnej hali nie straciła nawet seta. Dzięki temu na kolejkę przed końcem gracze z Racławówki zapewnili sobie brązowy medal w rozgrywkach IV ligi.

Siatkarska IV Liga Mężczyzn:
KU AZS UR Rzeszów - SST Lubcza II Racławówka 2:3 (25:22, 21:25, 22:25, 26:24, 13:15)
SST Lubcza II Racławówka -
SST Sportur Gmina Łańcut
3:0 (25:17, 25:14, 25:23)

Trzecioligowy zespół siatkarzy Lubczy rywalizował na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg. Drużyna z Racławówki zagrała bardzo dobre spotkanie i zwyciężyła 3:0. Jedynie w pierwszym secie gospodarze nawiązywali wyrównaną walkę i przez dłuższy fragment utrzymywali prowadzenie. Lubcza w końcówce odrobiła straty i przełamała opór rywala. W dwóch kolejnych odsłonach nie było już emocji, a podopieczni trenera Marka Samolewicza w pełni kontrolowali przebieg spotkania. Najwięcej punktów dla przyjezdnych zdobył Mateusz Hołobut. Do zakończenia rundy zasadniczej pozostała jedna kolejka. Lubcza zakończy ją na trzecim miejscu i weźmie udział w Turnieju Finałowym III Ligi, który zostanie rozegrany w dniach 22-24 marca w Jaśle.

Siatkarska III Liga Mężczyzn:
KPS Siarka MOSiR Tarnobrzeg - SST Lubcza Racławówka 0:3 (23:25, 18:25, 14:25)

Siatkarki Lubczy zakończyły tegoroczny sezon w rozgrywkach III ligi. Zespół z Racławówki już przed tygodniem zapewnił sobie wicemistrzostwo, zaś w ostatniej kolejce rywalizował na terenie zwycięzcy rozgrywek San-Pajdy Jarosław II. Jarosławianki były zdecydowanym faworytem spotkania i wywiązały się ze swojej roli. W kilku fragmentach Lubcza była w stanie nawiązać wyrównaną walkę, ale prowadzenie San-Pajdy nie było ani przez moment zagrożone i spotkanie zakończyło się w trzech setach. Zmagania kobiet na Podkarpaciu już zakończone, ale siatkarki z Racławówki w kwietniu czeka jeszcze walka w turniejach ogólnopolskich o awans do II ligi.