Aktualności

Wszystkie aktualności

Innowacyjne spotkanie w Szkole Podstawowej w Mogielnicy

2016-04-22
SP Mogielnica

20 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mogielnicy odbyło się ostatnie, tegoroczne spotkanie z zespołem "Naukowy Zawrót Głowy" w ramach realizowanego cyklu zajęć innowacyjnego projektu edukacyjnego "spotkania młodych inżynierów". Tym razem najmłodsi uczniowie klas I-III mieli możliwość poznać i pracować z nowoczesnymi zestawami do robotyki LEGO WeDo 2.0.

Podczas zajęć uczniowie budowali roboty korzystając z instrukcji znajdującej się w specjalistycznym oprogramowaniu na tablecie, a następnie za pomocą bluetooth’a przenosili stworzone przez siebie oprogramowania i zdalne sterowanie na "mózg" konstruowanych robotów. Projekty w tych zestawach miały różny stopień trudności i zawierały wiele zagadnień m.in. związanych z codziennym życiem, zasadami fizyki, nauką o ziemi i kosmosie oraz podstawami inżynierii. Podczas pracy uczniowie kształtowali także ważne dla naukowca i inżyniera umiejętności jak: zadawanie pytań i rozwiązywanie problemów, analiza i interpretacja danych, wykorzystanie logicznego myślenia, czy praca w zespole.

Projekt "spotkania młodych inżynierów", którego koordynatorką jest nauczycielka przyrody Aleksandra Bernatowska-Hadała, jest projektem dwuletnim i będzie realizowany również w przyszłym roku szkolnym. Kolejne spotkania uczniów z Mogielnicy z zespołem "Naukowy Zawrót Głowy" w następnym roku szkolnym, tymczasem już 10 maja w ramach innowacji odbędzie się ostatnie spotkanie z Politechniką Rzeszowską.

Galeria
Metryka dokumentu:
data wytworzenia informacji 2016-04-22
opublikował Tomasz Sitek
stanowisko Administrator
data publikacji 2016-04-22 08:40
data ostatniej aktualizacji
aktualizacja dokonana przez

Data zmiany Zmodyfikował Czynność