Aktualności

Wszystkie aktualności

Uczniowie z Mogielnicy na "zielonej szkole" w Bardzie

2016-03-29
SP Mogielnica

Zielona szkoła jest bardzo popularną formą realizacji programu nauczania podczas kilkudniowego wyjazdu, stanowiącą kontynuację zajęć prowadzonych w trakcie normalnego toku nauczania. Tak było też i tym razem podczas wyjazdu uczniów Szkoły Podstawowej w Mogielnicy.

14 marca uczniowie V klasy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mogielnicy wyruszyli na "zieloną szkołę" do Barda w powiecie ząbkowickim. Do pokonania mieli ponad 500 km, gdzie docelowym miejscem zakwaterowania był Dom Wczasów Dziecięcych w Bardzie. Pogoda przez całą wycieczkę nie rozpieszczała uczniów. Jak to o tej porze roku bywa, była bardzo zmienna: słońce, śnieg, deszcz, i znowu słońce - czyli cztery pory roku. Program "zielonej szkoły" był bardzo napięty i wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami, zabawami oraz spacerami, m.in.: wędrówka w Góry Bardzkie, na Wzgórze Różańcowe do  Bazyliki Mniejszej w Bardzie i Biały Krzyż. Dzieci z Mogielnicy ani przez moment nie miały czasu narzekać na nudę. Podczas pieszych wędrówek mieli okazję poznawać malowniczo położoną miejscowość, w pracowni rzeźbiarza Jana i Danuty Giejsonów natomiast mogli podziwiać twórczość ludową, m.in.: aniołki, ptaszki, madonny. Dodatkowo każdy mógł wybrać dla siebie jakąś pamiątkę dla swoich bliskich.

Dzieciaki uczestniczyły w dwóch wycieczkach wyjazdowych gdzie zwiedzali: kopalnie złota i średniowieczny Park Techniki w Złotym Stoku, Jaskinię Niedźwiedzia w Kletnie, Muzeum Filumenistyczne, rynek i Bramę Wodną w Bystrzycy Kłodzkiej oraz Laboratorium dr Frankenstein'a i Krzywą Wieżę w Ząbkowicach Śląskich.

Pobyt na zielonej szkole dostarczył uczniom nowych wrażeń, doświadczeń i pozytywnych przeżyć. W tym miejscu warto podkreślić, że uczniowie o część funduszy potrzebnych do zorganizowania wycieczki zatroszczyli się sami. Brali udział w pakowaniu towarów w sklepach, sprzedaży kalendarzy i zdjęć oraz zbiórce makulatury. Jest to tym ważniejsze, że takie działania uczą zaradności i gospodarności już od najmłodszych lat.
       
Źródło: Rafał Rojowski, SP Mogielnica
Zdjęcia: Piotr Szczepanik

Metryka dokumentu:
data wytworzenia informacji 2016-03-29
opublikował Tomasz Sitek
stanowisko Administrator
data publikacji 2016-03-29 08:15
data ostatniej aktualizacji
aktualizacja dokonana przez

Data zmiany Zmodyfikował Czynność