Aktualności

Wszystkie aktualności

Kolejne spotkanie uczniów ze Szkoły Podstawowej w Mogielnicy z Politechniką Rzeszowską

2015-12-18
SP Mogielnica

W ramach innowacyjnego projektu edukacyjnego "Szkoła młodych inżynierów", odbyło się drugie spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mogielnicy z Politechniką Rzeszowską. W szkole gościli pracownicy naukowi Katedry Fizyki i Inżynierii Medycznej Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej.

Fizyka pozwala poznać prawa rządzące światem, a ponieważ do poznania praw fizycznych potrzebne jest doświadczenie, dlatego też uczniowie Szkoły Podstawowej w Mogielnicy w ubiegły wtorek uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez pracowników Politechniki Rzeszowskiej. Dr Tadeusz Jasiński i dr Jan Mamczur zaprezentowali "młodym inżynierom" z Mogielnicy moc atrakcji. Doświadczeni naukowcy przywieźli ze sobą bardzo dużo pomocy naukowych do przeprowadzenia różnych doświadczeń i eksperymentów. Wykonali szereg pokazów, z których nawet te najtrudniejsze okazały się proste do zrozumienia. Przeprowadzone eksperymenty dotyczyły podstawowych zagadnień fizyki związanych z kinematyką, dynamiką i magnetyzmem.

Autorzy innowacji mają nadzieję, że udział uczniów Szkoły Podstawowej w Mogielnicy w cyklicznych zajęciach z Politechniką Rzeszowską, przyczyni się do rozwijania nowych zainteresowań, a dzięki odpowiedniemu oraz praktycznemu zaprezentowaniu nauk ścisłych, uczniowie w dorosłym już życiu będą częściej wybierać uczelnie techniczne.

Galeria
Metryka dokumentu:
data wytworzenia informacji 2015-12-18
opublikował Tomasz Sitek
stanowisko Administrator
data publikacji 2015-12-18 12:56
data ostatniej aktualizacji
aktualizacja dokonana przez

Data zmiany Zmodyfikował Czynność