Aktualności

Wszystkie aktualności

Finał II edycji projektu "Mistrzowie Kodowania"

W podsumowaniu II edycji "Mistrzów Kodowania", który odbył się 1 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie, wzięli udział również uczniowie z naszej gminy:

  • Szkoły Podstawowa w Boguchwale w składzie: Katarzyna Solecka, Paulina Pasierb i Maksymilian Rzepka pod opieką Lesława Palimąki,
  • Szkoły Podstawowa w Woli Zgłobieńskiej w składzie: Katarzyna Oparowska, Aleksandra Banaś i Gabriela Szyszka pod opieką Edyty Zalepińskiej,
  • Szkoły Podstawowa w Nosówce w składzie: Julia Kawa, Zuzanna Rogala i Wiktor Janczycki pod opieką Danuty Palimąki.

Młodzi reprezentanci z całego kraju mogli dzielić się swoimi "programistycznymi" osiągnięciami oraz korzystać z wielu atrakcji, które zostały specjalnie dla nich przygotowane. Uczniowie zwiedzili Stadion Narodowy, który był w tym dniu do ich dyspozycji oraz mieli okazję zobaczyć niektóre zabytki Warszawy.

W wydarzeniu wziął udział m.in. minister administracji i cyfryzacji. Jesteście fantastyczną ekipą o niesamowitych umiejętnościach i możliwościach. Jako minister cyfryzacji jestem dumny, że programowanie komputerów cieszy się taką popularnością wśród najmłodszych - podkreślał Andrzej Halicki.

Galeria