Aktualności

Wszystkie aktualności

Karnawał z Babcią i Dziadziem w Szkole Podstawowej Nr 2 w Niechobrzu

2023-02-23
SP2 Niechobrz

To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia. Oraz, co najważniejsze, ciasteczka - Rudolph Giulian

Dzień Babci i Dziadzia to znakomita okazja, by przypomnieć sobie o osobach, którym często zawdzięczamy większość rozkoszy dzieciństwa. U babci zawsze jest przyjemnie, ciepło i miło. Z dziadziem można porozmawiać o dawnych czasach czy też pomajsterkować. Te osoby, często są naszymi przewodnikami życiowymi i skarbnicą wiedzy, z której czerpiemy przez całe życie. Rzadko kiedy krytykują, a często "przymykają oko" na nasze wybryki. Nikt nie ma tyle zrozumienia i cierpliwości dla dużych i małych problemów, co babcia i dziadek. Wnuki  to czują i wiedzą, dlatego zaprosiły ich do szkoły, żeby podziękować za wszystko i wyrazić swoją miłość.

W tym najsłodszym w ciągu roku dniu, w tłusty czwartek, uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Niechobrzu, pod okiem swoich pedagogów, stanęli na wysokości zadania, prezentując bogaty program słowno-muzyczny. Do szkoły przybyło duże grono babć i dziadziów, a nawet prababcie. Nie da się ukryć, że sala gimnastyczna  pękała w szwach. Mali artyści z przejęciem, ale i z uśmiechem na ustach pokazywali swoje umiejętności, śpiewając piosenki, recytując wiersze oraz wykazując  się w układach tanecznych. Pierwszaki zaprezentowały inscenizację "Rzepka" oraz taniec kowbojski. Klasa druga w programie "Babcia Anioł, Dziadziu Stróż", wykazała, iż nasi kochani seniorzy to Anioły na Ziemi. Drugaki zatańczyły układ do współczesnej piosenki i zagrały na cymbałkach przepiękną "Balladę pour Adeline". Z kolei klasa trzecia przedstawiła program pt. "Jakie są babcie? Jacy są dziadkowie?". Uczniowie wyrazili serdeczne podziękowania kochanym babciom i dziadziom. Zaprezentowali piosenki wraz z układami tanecznymi, w których wykorzystali karnawałowe pompony i instrumenty perkusyjne. Podsumowaniem występu była piosenka "Dla kochanych dziadków", do której na gitarze akompaniował Hubert Brudz, zaś na organkach Aurelka Salamon.

Występy wnucząt dały dziadkom wiele radości i uśmiechu na twarzy. Swoimi popisami zaskarbiły sobie serca zacnych gości, którzy w podzięce nie szczędzili gorących braw, pochwał i całusków. Wnuczęta w ten sposób odwdzięczyły się babciom i dziadkom za ich cierpliwość, wyrozumiałość, dobroć, miłość i codzienny trud w wychowaniu oraz ciepło domowego ogniska.

Na zakończenie programu artystycznego pan dyrektor Tomasz Siorek podziękował wszystkim dziadkom za tak liczne przybycie oraz złożył najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta, a następnie zaprosił na pyszny, słodki poczęstunek, który przygotowali niezawodni rodzice.

Impreza była wspaniałym zakończeniem karnawału.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Niechobrzu
fot. T. Poźniak

Galeria zdjęć dostępna na stronie: http://sp2niechobrz.szkolnastrona.pl/a,1138,karnawalowe-spotkanie-z-babcia-i-dziadziem

Liczba odsłon: 1027
Metryka dokumentu:
data wytworzenia informacji 2023-02-23
opublikował Tomasz Sitek
stanowisko Administrator
data publikacji 2023-02-23 11:32
data ostatniej aktualizacji
aktualizacja dokonana przez

Data zmiany Zmodyfikował Czynność