36-040 Boguchwała ul. Suszyckich 33 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl | DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Wszystkie aktualności

VI Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Zgłobniu

turniej szachowy.jpg,

16 stycznia 2023 roku, po dwuletniej przerwie, odbyła się kolejna edycja Gminnego Turnieju Szachowego o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Zgłobniu. W bieżącym roku wzięła w nim udział rekordowa liczba uczestników.

Do rywalizacji, w pierwszym dniu ferii, zgłosiło się 43 zawodników. Reprezentowali oni 9 szkół z terenu naszej gminy. Były to placówki z Nosówki, Woli Zgłobieńskiej, Racławówki, Niechobrza, Lutoryża, Kielanówki, Mogielnicy, Boguchwały oraz Zgłobnia. Wszyscy zawodnicy w pełnym skupieniu i koncentracji rozgrywali swoje partie. Na ich twarzach można było zauważyć skupienie w trudnych momentach rozgrywek, jak i radość z wygranej. Po siedmiu zaciętych rundach udało się wyłonić zwycięzców w dwóch grupach wiekowych.

Klasyfikacja wśród klas I- III: I miejsce - Franciszek Czech reprezentant Szkoły Podstawowej w Racławówce, II miejsce – Franciszek Czekaj ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Niechobrzu, na trzecim miejscu uplasował się uczeń reprezentujący Szkołę Podstawową w Racławówce – Tomasz Lib.

Wśród uczniów klas IV- VIII najlepszym okazał się Mateusz Matłosz reprezentujący Stowarzyszenie SST Lubcza, II miejsce zajęła Magdalena Kielar ze Szkoły Podstawowej w Zgłobniu, na III miejscu uplasował się Jakub Leszczyński ze Szkoły Podstawowej w Nosówce.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał sędzia szachowy - Mateusz Leśniak. Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Sportowo- Turystycznemu "Lubcza" oraz Akademii Umysłu "Wesoła Szachownica" za okazaną pomoc podczas przeprowadzenia turnieju. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom życzymy wielu sukcesów.

Liczba odsłon: 354
  • Data aktualizacji: 2023-06-07 11:43
  • |
  • Licznik odwiedzin: 19 227 328