36-040 Boguchwała ul. Suszyckich 33 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl | DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Wszystkie aktualności

Taneczne Mistrzostwa Polski w SHOW oraz OTTT DŻET 2022

Dzet 2022 turniej.jpg,

30 lat pracy i działalności towarzystwa za nami. To czas wytężonej pracy tancerzy, trenerów oraz głównych sponsorów jakimi zawsze byli i są przede wszystkim rodzice. Efekty tej pracy to wspaniałe sukcesy naszych tancerzy, a przez te 30 lat przewinęło się ich przez klub tysiące. Jedni chcieli się tylko nauczyć tańczyć, inni trenowali by uczestniczyć w rywalizacji sportowej, a jeszcze inni bo kochali taniec za jego artystyczną stronę oraz za kontakt w publicznością. To właśnie miłość do tańca zaowocowała tym, iż jesteśmy najlepszym klubem tańca Polskiego Towarzystwa Tanecznego jeżeli chodzi o kategorię SHOW i to zarówno w tańcach standardowych jak i latynoamerykańskich. To do nas powędrowało najwięcej tytułów mistrzowskich przez te lata.

Efektem miłości do tańca oraz tego, że trafiliśmy na wspaniałego człowieka, artystę, choreografa i trenera w osobie Andrzeja Gąsiorowskiego było wystawienie wielu spektakli tanecznych: "Roztańczony Mikołaj", "Tancerze Dżet Mieszkańcom Boguchwały", "Zdrowolubek", "Z tańcem przez Świat" i wiele innych. Pochwalić się możemy także udziałem w spektaklach muzycznych w Filharmonii Podkarpackiej, reżyserowanych przez nieodżałowaną Lajlę Arifiurinę. Jak kiedyś powiedział ówczesny Starosta Rzeszowski Stanisław Ożóg - jesteście perełką powiatu. Tak dzisiaj twierdzę, że jesteśmy perłą, nie tylko powiatu, ale całego Podkarpacia.

Na przestrzeni lat nasi tancerze odnosili i odnoszą sukcesy reprezentując Klub, Gminę Boguchwałę, Powiat Rzeszowski, Województwo Podkarpackie na wielu prestiżowych imprezach w Polsce w różnych kategoriach wiekowych i klasach tanecznych. Nasze pary reprezentowały Polskę na turniejach między innymi w Wielkiej Brytanii, we Włoszech, Holandii, Austrii, Słowacji, Czechach, a nawet w Chinach. O sukcesach tancerzy można by napisać książkę, ale pozwolę sobie zaprosić państwa 29 października 2022 r. do Łańcuta na Mistrzostwa Polski w SHOW oraz OTTT DŻET 2022.

Cieszymy się, że przez te wszystkie lata nasze działania wspierali Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Starostwo Powiatowe w Rzeszowie i Gmina Boguchwała. DZIĘKUJEMY.

Maria Dudek, KTT Dżet

Liczba odsłon: 476
  • Data aktualizacji: 2023-03-29 09:21
  • |
  • Licznik odwiedzin: 18 810 593