Izolator znów zagrał na piątkę

2019-04-30
Maciej Dziedzic

Piłkarze Izolatora Boguchwała po raz drugi z rzędu wygrali na własnym terenie w stosunku 5:0. Tym razem pokonali broniący się przed spadkiem zespół Stali Gorzyce. Do przerwy spotkanie było jeszcze dosyć wyrównane, a gospodarze prowadzili 1:0 po golu Marcina Dudka. W drugiej połowie na boisku dominowała „Izolacja”. Drugie trafienie dołożył Dudek, a trzy bramki dla zespołu z Boguchwały zdobył Patryk Zieliński. Pozostaje on najskuteczniejszym strzelcem ligi i w swoim dorobku ma już 26 goli. Izolator jest wiceliderem tabeli i do prowadzącej Wisłoki Dębica traci jeden punkt.

IV Liga Podkarpacka:

Izolator Boguchwała – Stal Gorzyce 5:0

Podziałem punktów zakończył się mecz Jedności Niechobrz z Resovią II Rzeszów. Niechobrzanie objęli prowadzenie w 41. minucie, kiedy to grający trener Sebastian Kłeczek wykorzystał rzut karny odgwizdany po faulu na Kalandyku. Rzeszowianie odpowiedzieli w drugiej połowie. Sprytnie rozegrali rzut rożny i celny strzał głową oddał Damian Wilczak. Był to drugi z rzędu remis Jedności, która zajmuje aktualnie czwarte miejsce w tabeli.

klasa okręgowa:

Jedność Niechobrz – Resovia II Rzeszów 1:1

Po raz drugi z rzędu nie powiodło się Iskrze Zgłobień, która tym razem poniosła wysoką porażkę na terenie wicelidera tabeli Crasnovii Krasne. Do przerwy zespół ze Zgłobnia stawiał twardy opór faworyzowanemu rywalowi i przegrywał tylko 1:0. Po zmianie stron Iskra szybka straciła drugiego gola i kompletnie się pogubiła. W dalszej części meczu popełniła dużo błędów, a doświadczeni rywale to wykorzystali i zwyciężyli 6:0. Drużyna ze Zgłobnia zajmuje siódmą pozycję w tabeli A-klasy.

A-klasa:

Crasnovia Krasne – Iskra Zgłobień 6:0

Pierwszą porażkę w rundzie wiosennej poniósł lider tabeli B-klasy Novi Nosówka. Drużyna trenera Grzegorza Chwasty przegrała u siebie z Grunwaldem II Budziwój. Spotkanie miało emocjonujący przebieg. Grunwald II dwukrotnie wychodził na prowadzenie, ale w czwartej minucie doliczonego czasu gry zespół z Nosówki ciekawie rozegrał rzut wolny i zdobył wyrównującego gola. Arbiter pozwolił jeszcze na wznowienie gry, piłkarze z dzielnicy Rzeszowa przejęli piłkę i w 96 minucie zdobyli decydującego gola na 3:2. Nie zawiódł wicelider tabeli Grom Mogielnica, który zwyciężył z Grunwaldem Połomia 4:0. Dwie bramki zdobył Nawrot, a po jednym Vatsyak i Kłęk. Pierwszej wygranej nie doczekał się Płomyk Lutoryż, który przegrywał z Koroną Dobrzechów już 0:5. W samej końcówce zdołał jednak zmniejszyć rozmiary porażki, bowiem dwa gole zdobył Wojciech Kowalski. Novi i Grom pozostają na pierwszej i drugiej pozycji, zaś Płomyk zajmuje jedenastą lokatę.