36-040 Boguchwała | ul. Suszyckich 33 | godz. pracy Urzędu Miejskiego: 7:30 - 15:30 | tel. 17 87 55 200 | um@boguchwala.pl |

Wszystkie aktualności

Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej nr 2 w Niechobrzu

7K7A3738.JPG,

W Szkole Podstawowej nr 2 w Niechobrzu przywiązuje się wielką wagę do rozwijania i umacniania więzi rodzinnej. W cel ten wpisała się uroczystość organizowana z okazji Dnia Babci i Dziadka, która od kilkunastu już lat zakorzeniła się w tradycji szkoły. Jest to okazja do dobrej zabawy dla wszystkich, jak również wzruszające przeżycie nie tylko dla babć i dziadków, ale także wnuków. W przygotowaniu imprezy biorą udział nauczyciele klas I-III wraz z uczniami oraz mamy z trójek klasowych, które pomagają zorganizować poczęstunek dla gości.

Uroczystość ta jest bardzo ważna w procesie edukacyjnym. Dzięki swej niecodzienności i atrakcyjności wpływa mocno na zaangażowanie emocjonalne dzieci, rozwija ich wyobraźnię i aktywność. W czasie twórczego działania można łatwiej niż w innych sytuacjach wpływać na społeczne zachowania uczniów, wyzwalać życzliwość dla innych, chęć sprawiania przyjemności oraz radość z wspólnego działania. Dzieci z wielkim sercem i zapałem przygotowują się do tego dnia. Pod kierunkiem swoich wychowawców wykonują laurki, prezenciki, którymi obdarowują swoich dziadków. Na tę okoliczność uczą się na pamięć przydzielonych ról oraz dekorują salę.

W tym roku ta radosna uroczystość odbyła się 24 stycznia. Przybyło na nią liczne grono seniorów z całej wsi, a nawet babcie i dziadkowie, którzy mieszkają w innych miejscowościach. Na atrakcyjny program artystyczny złożyły się piosenki, tańce i wiersze. Wnuczęta dziękowały swoim ukochanym babciom i dziadkom za najpiękniejsze chwile dzieciństwa, troskliwość, opiekuńczość i wielkie serce. Całość programu artystycznego zakończyło wyśpiewane przez wszystkie dzieci "Sto Lat". Słowa te wywołały wzruszenie i łzy w oczach szanownych gości. Po występach zaproszono ich na wspólne spotkanie przy herbatce i ciasteczkach. Dziadkowie nie kryli swego zadowolenia i szczęścia.

Każdy człowiek niezależnie od swojego wieku potrzebuje porozmawiać, pośmiać się, pośpiewać, pokolędować, powspominać ciekawe wydarzenia z przeszłości. I właśnie uroczystość ta stwarza między innymi okazję do spotkania się starszego pokolenia w szerszym gronie i miłego spędzenia czasu. Sprzyja to wzmocnieniu więzi emocjonalnych między dziećmi a dziadkami oraz między szkołą a gośćmi.

Dobrze przygotowana i zorganizowana uroczystość ilustruje w jakiś sposób osiągnięcia w pracy z dziećmi, rolę szkoły w kształtowaniu zainteresowań i rozwoju osobowości uczniów. Bardzo ważne jest też kultywowanie dobrych rodzinnych tradycji i podtrzymywanie więzi pokoleniowej.

Liczba odsłon: 426
  • Data aktualizacji: 2018-05-25 14:45
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 871 648