Urząd Miejski w Boguchwale

e-mail: um@boguchwala.pl
www: http://boguchwala.pl
Data wydruku: 2021-05-15 17:28:59

Kalendarz Wydarzeń

Dni Boguchwały 2017

Zapraszamy na tegoroczne obchody Dni Boguchwały. Dwudniowe święto gminy odbędzie się 3 i 4 czerwca 2017 roku.

Sobotnie obchody rozpocznie Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Boguchwały organizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną (szczegóły link). Równocześnie na stadionie w Niechobrzu odbędą się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Udział w zawodach zapowiedziały wszystkie jednostki OSP z terenu gminy, w tym Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze.

Oficjalnie tegoroczne Dni Boguchwały otworzy koncert "Operowe Variete". O godz. 18:00 na Rynku Miejskim wystąpią soliści Iwona Socha i Adam Sobierajski, którzy zaprezentują największe hity sceny operowej i operetkowej. Śpiewakom będzie towarzyszyć 10-osobowy zespół instrumentalny, złożony z koncertmistrzów i solistów Orkiestry Filharmonii Podkarpackiej, Filharmonii Krakowskiej i Orkiestry Akademii Beethovenowskiej. Tuż po zakończeniu koncertu zapraszamy do sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury na wystawę boguchwalskich malarzy - Iwony i Kazimierza Baciów.

SOBOTA - 3 CZERWCA:

NIECHOBRZ - Gminne Centrum Sportu i Rekreacji

BOGUCHWAŁA

Gminna Biblioteka Publiczna w Boguchwale

Rynek Miejski


Organizatorami Dni Boguchwały są: Gmina Boguchwała oraz Miejskie Centrum Kultury we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Boguchwale, Lokalnym Ośrodkiem Kultury "Razem" w Niechobrzu, Lokalnym Ośrodkiem Kultury "Wspólnota" w Zgłobniu, Zarządem ZOSP RP w Boguchwale, Lokalną Grupą Działania "Trygon - Rozwój i Innowacja", Stowarzyszeniem Rozwoju Oświaty Gminy Boguchwała, Fundacją "Być Blisko" oraz Stowarzyszeniem Krzewienia Kultury Zespół Pieśni i Tańca "Kompanija".