Urząd Miejski w Boguchwale

e-mail: um@boguchwala.pl
www: http://boguchwala.pl
Data wydruku: 2021-05-14 18:13:41

Kalendarz Wydarzeń

Boguchwalski Jarmark Bożonarodzeniowy

Świąteczne wyroby, szopki bożonarodzeniowe, darmowe choinki, występy zespołów, Mikołaj z prezentami oraz wiele innych niespodzianek będzie można zobaczyć podczas Boguchwalskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Organizowany przez Gminę Boguchwała Jarmark odbędzie się 20 grudnia 2015 roku na Rynku Miejskim w Boguchwale. Rozpoczęcie o godz. 11:00.

Stoiska

W hali wystawienniczej Rynku Miejskiego w Boguchwale pojawią się stoiska, na których będzie można zakupić tradycyjne świąteczne potrawy przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Boguchwała, a także z Lubeni i Świlczy. Pojawią się wyroby wędliniarskie, miody, wypieki oraz słodycze. Nie zabraknie producentów rękodzieła artystycznego i ozdób świątecznych. Będzie można zakupić stroiki oraz gwiazdy betlejemskie.

Scena

Czas spędzony na Jarmarku będą umilać zespoły artystyczne. Na scenie wystąpią: przedszkolaki z Boguchwały, uczniowie Zespołu Szkół w Kielanówce oraz Szkoły Podstawowej z Mogielnicy, Grupa Dziecięca LOK "Razem", Kapela "Młoda Harta", Zespół Pieśni i Tańca "Kompanija", Zespół Ludowy "Kalina" oraz Kapela "Kmiecie".

Atrakcje dla każdego

Podczas Jarmarku Fundacja "Podaruj Miłość" z Nosówki rozda darmowe choinki. Drzewka będzie można odebrać przed halą wystawienniczą o godz. 12:00 oraz 14:00. Ponadto dla każdego uczestnika Jarmarku Towarzystwo Kobiet Krzewienia Kultury Regionalnej w Boguchwale przygotuje tradycyjny barszcz świąteczny. Dodatkowo kubki gorącej czekolady zaserwuje firma "M.Pelczar Chocolatier" z Korczyny. O godz. 16:00 nastąpi uroczyste zaświecenie światełek na Rynku Miejskim w Boguchwale.

Atrakcje dla dzieci

Dla najmłodszych uczestników Jarmarku przewidziano wiele atrakcji. Mikołaj rozda dzieciom upominki oraz chętnie zapozuje do zdjęcia. Odbędą się warsztaty artystyczne prowadzone przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Boguchwale oraz animatorki Miejskiego Centrum Kultury. W holu wszyscy chętni będą mogli wspólnie ubrać choinkę. O dawnych zwyczajach i tradycjach świątecznych opowie gawędziarka oraz Ambasador Polszczyzny Stefania Buda.

Konkurs Szopka Bożonarodzeniowa

W Boguchwale już od ponad dwudziestu lat powstają niezwykłe budowle upamiętniające narodzenie Chrystusa. 20 grudnia w hali wystawienniczej Rynku Miejskiego swoje dzieła zaprezentują uczestnicy XXI Gminnego Konkursu "Szopka Bożonarodzeniowa 2015" organizowanego przez Szkołę Podstawową im. gen. Stanisława Maczka w Boguchwale oraz Gminę Boguchwała. Ceremonia wręczenia dyplomów oraz nagród ufundowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Gminę Boguchwała o godz. 13:00.

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie zapraszamy do zapoznania się z regulaminem: XXI Gminny Konkurs "Szopka Bożonarodzeniowa 2015"

Świąteczny Autobus

Chcesz przyjechać na Jarmark? Skorzystaj z bezpłatnego przejazdu Świątecznym Autobusem. Autobus będzie kursował na trasie: Wola Zgłobieńska Pętla - Zgłobień - Nosówka Skrzyżowanie - Racławówka - Niechobrz Dolny - Niechobrz Rondo - Mogielnica - Boguchwała Rynek Miejski - zatrzymując się na przystankach komunikacji miejskiej (kurs w obie strony, przystanki na żądanie).

Godziny odjazdów:

Dla osób podróżujących samochodami przedstawiamy mapkę dojazdu ze wskazanymi miejscami parkingowymi.


Organizator: Gmina Boguchwała

Współorganizatorzy: Miejskie Centrum Kultury w Boguchwale, Gminna Biblioteka Publiczna w Boguchwale, Fundacja "Podaruj Miłość", Szkoła Podstawowa im. gen. Stanisława Maczka w Boguchwale, Lokalny Ośrodek Kultury "Razem" w Niechobrzu, Lokalny Ośrodek Kultury "Wspólnota" w Zgłobniu, Miejski Zarząd Dróg i Nieruchomości Komunalnych w Boguchwale, Towarzystwo Kobiet Krzewienia Kultury Regionalnej w Boguchwale.

Patronat medialny: TVP Rzeszów, Radio VIA, Gazeta Codzienna Nowiny, portal nowiny24

Bieżące informacje dotyczące Jarmarku: www.facebook.com/boguchwala.gmina