Urząd Miejski w Boguchwale

e-mail: um@boguchwala.pl
www: http://boguchwala.pl
Data wydruku: 2021-05-14 18:42:51

Kalendarz Wydarzeń

Piknik Ekologiczny w Zgłobniu

Na stadionie sportowym w Zgłobniu odbędzie się Zgłobieński Piknik Ekologiczny "Przyjaźni środowisku", zorganizowany przez władze gminy. Oprócz zabaw dla dzieci, występów muzycznych i tanecznych nie lada atrakcją będzie prezentacja ekologicznej inwestycji - chodnika łączącego Zgłobień z Wolą Zgłobieńską, zbudowanego z betonu pochłaniającego szkodliwe substancje z powietrza.

Chodnik między Zgłobniem a Wolą Zgłobieńską to pierwsza tego typu inwestycja na Podkarpaciu, do realizacji której użyto cementu TioCem, o specjalnych właściwościach umożliwiających pochłanianie szkodliwych tlenków azotu ze spalin samochodowych - wyjaśnia zastępca burmistrza Piotr Klimczak. Piknik w Zgłobniu będzie świetną okazją, aby dowiedzieć się więcej o nowoczesnej technologii, ale także wziąć udział w licznych grach i zabawach ekologicznych przygotowanych przez organizatorów.

Dla uczestników pikniku przewidziano m.in. budowanie wieży z plastikowych butelek, pokaz mody ekologicznej oraz slalom z nagrodami, a także szereg atrakcji dla dzieci i liczne występy. Na scenie zaprezentują się m.in. dziecięce grupy taneczne działające przy LOK "Wspólnota" w Zgłobniu, zespoły: "Tołhaje", "Akces" oraz zespół ludowy "Jubilatki". Gwiazdą wieczoru będzie natomiast zespół disco polo "Masters" (godz. 17:00).

Na miejsce przyjadą również policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie, którzy poprowadzą cykl szkoleń dotyczących bezpieczeństwa.

Start imprezy: 19.07.2015 (niedziela), godz. 14:00
Miejsce: Stadion sportowy w Zgłobniu


Chodnik w Zgłobniu i Woli Zgłobieńskiej to kolejna, po chodnikach i ścieżkach rowerowych w Nowej Soli, Zielonej Górze, placach w Choruli, Wieluniu czy ekologicznym budynku w Krakowie, inwestycja w Polsce wykonana przy użyciu ekologicznego cementu TioCem. Całkowita wartość projektu wyniosła: 762 029,53 zł. Projekt został dofinansowany z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w kwocie 495 628 zł.

www.tiocem.pl