a
data wydruku: 2024-06-20 11:19:00
BOGUCHWAŁA OFICJALNY SERWIS INFORMACYJNY

Gmina Boguchwała

e-mail: um@boguchwala.pl www: boguchwala.pl

Kultura

Piknik Edukacyjny "Biblioteka pod Baobabem'' za nami

1 czerwca 2019 roku Park Lubomirskich w Boguchwale aktywnie inspirował dzieciaki z Gminy Boguchwała do wspaniałej zabawy, połączonej z edukacją i odrobiną literackiego wtajemniczenia. A wszystko to, dzięki inicjatywie Gminnej Biblioteki Publicznej w Boguchwale, która zaprosiła swoich najmłodszych czytelników i sympatyków do wspólnej, plenerowej zabawy.

Dzisiaj każdy to powie, patrząc na kolorowe fotografie i słuchając relacji „na gorąco” wytrwałych uczestników tego świątecznego wydarzenia, które rozpoczęło się tuż po 11.00 owacyjnym powitaniem w Rezydencji Literackiej Boguchwały Wiesława Drabika – poety i bajkopisarza.

To dopiero było spotkanie, pełne rymów, zagadek, konkursów i bajecznie kolorowych książeczek, z którymi mali czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Boguchwale chętnie się zapoznawali.
A potem rozpoczęła się biblioteczna Gala Konkursowa. Na to wydarzenie z niecierpliwością czekali wszyscy entuzjaści programowania, biorący udział w IV Regionalnym Konkursie Informatycznym „SCRATCHOWANIE w Bibliotece”. Tutaj wszystko się liczyło – pomysł, kreatywność i skrupulatność. Opłaciło się, bo 20 nadesłanych prac weszło do ścisłego finału, przynosząc „w darze” młodym programistom satysfakcję i… atrakcyjne nagrody.

A skoro o nagrodach mowa – to tej świątecznej soboty nagród nie brakowało. Podczas Pikniku Edukacyjnego nagrodzono 51 laureatów XVI Plebiscytu Czytelniczego „Najlepsi z Najlepszych 2019” oraz 8 liderów III Plebiscytu Czytelniczego „Gwiazdy DKK”, reprezentujących Dyskusyjny Klub Książki „Miejscówka” w Boguchwale oraz Dyskusyjny Klub Książki w Woli Zgłobieńskiej.

Piknik Edukacyjny „Biblioteka pod Baobabem” był kolejnym strzałem w dziesiątkę boguchwalskiej książnicy. Wydarzeniem niezwykle udanym, podczas którego pamiętano szczególnie o wartościowej literaturze dla dzieci, aranżując w plenerze inscenizację „Rzepki” według tekstu Juliana Tuwima czy też rozstrzygając Gminny Konkurs Literacki „Była sobie Książka… z Biblioteki”. Uczestnicy tych atrakcji do dzisiaj wspominają okrzyki najmłodszych, skandujących wesoło hasło krzyżówki „Biblioteka jest super!”.

Tak! Taka jest właśnie Gminna Biblioteka Publiczna w Boguchwale. Pamięta o wszystkich swoich sympatykach, a przede wszystkim o swoich małych, wiernych czytelnikach, stale gotowych do dobrej zabawy. Zabawy kreatywnej – dodajmy, której wśród wielu piknikowych atrakcji tej soboty nie brakowało.

Malowanie na płocie, uskrzydlanie dziecięcych marzeń, przygotowywanie zabawek w Klubie 4-H, udział w castingu do rzeszowskiego Zakonu Rycerzy Dnia Boju Ostatniego, spotkania oko w oko z przesympatycznymi alpakami, podopiecznymi Fundacji „Podaruj Miłość”, odkrywanie „Skrzyni pełnej skarbów”, smakowanie przepysznych „Lodów z Boguchwały” czy też… pełne emocji rozgrywki III Turnieju Szachowego o Puchar Burmistrza Boguchwały, połączone z symultaniczną grą z arcymistrzem – Mirosławem Grabarczykiem – to przykład doskonałej, kreatywnej zabawy. Zabawy godnej Rezydencji Literackiej w Boguchwale…

I ja tam z dziećmi byłam, i świetnie się bawiłam…

autor: Irena Jakubiec

Fot. GBP/Piotr Kuliga

Metryka dokumentu:
data wytworzenia informacji 2019-06-11
opublikował Maciej Dziedzic
stanowisko Administrator
data publikacji 2019-06-11 10:42
data ostatniej aktualizacji
aktualizacja dokonana przez

Data zmiany Zmodyfikował Czynność