Urząd Miejski w Boguchwale

e-mail: um@boguchwala.pl
www: http://boguchwala.pl
Data wydruku: 2020-08-09 10:33:47

Wszystkie aktualności

IX Mistrzostwa Gminy Boguchwała w Siatkówce Plażowej za nami

W sobotę 25 lipca odbyły się IX Mistrzostwa Gminy Boguchwała w Siatkówce Plażowej Mężczyzn. Tegoroczne zmagania rozegrano na boiskach w Racławówce i Woli Zgłobieńskiej. W rywalizacji wzięło udział 16 par z terenu Podkarpacia. Zwycięzcami zostali Kamil Warzocha i Karol Szczepanik, srebro trafiło w ręce Michała Bilskiego i Kamila Kozłowskiego, brąz wywalczyli Dawid Woźniak i Kacper Komar, a tuż za podium rywalizację zakończyli Dominik Worosz i Konrad Witek.

Rywalizacja toczyła się w dwóch grupach po 8 zespołów w każdej. Awans do półfinałów uzyskały po dwa najlepsze zespoły. W grupie A od początku bardzo dobrze radzili sobie Kamil Warzocha i Karol Szczepanik, którzy bez porażki zameldowali się w finałowej czwórce. Promocję do półfinału zapewnili sobie także Michał Bilski i Kamil Kozłowski, którzy nienajlepiej rozpoczęli turniej, ale z meczu na mecz prezentowali się coraz lepiej i w dobrym stylu wygrali mecz decydujący o awansie. Grupę B zdominowała para Dawid Woźniak/ Kacper Komar a drugie miejsce w półfinale zapewnili sobie Dominik Worosz i Konrad Witek.

Najciekawszym meczem turnieju był I półfinał, w którym rywalizowały pary Worosz/ Witek i Bilski/ Kozłowski. Drugi i trzeci set rozstrzygał się bardzo długą grą na przewagi, a kibice obejrzeli wiele efektownych akcji. Ostatecznie lepsi okazali się Michał Bilski i Kamil Kozłowski. W drugim półfinale wysokie aspiracje potwierdził doświadczony duet Warzocha/ Szczepanik, który od początku był faworytem turnieju, tym razem pokonując Komara i Woźniaka. Tej parze udało się z kolei wygrać mecz o III miejsce. W finale triumfowali Warzocha i Szczepanik, którzy zachowali więcej sił od Bilskiego i Kozłowskiego.

Pod względem poziomu Sportowego był to jeden z najlepszych turniejów w dziewięcioletniej historii W rywalizacji wzięła udział większość czołowych par z Podkarpacia. Warto podkreślić, że wśród finałowej czwórki par, było trzech mieszkańców Gminy Boguchwała, co pokazuje wysoki poziom tej dyscypliny w naszej gminie - podkreślają organizatorzy Stowarzyszenie Sportowo – Turystyczne „Lubcza”.

Wręczenia nagród i pucharów dokonali Zastępca Burmistrza Boguchwały Justyna Placha – Adamska oraz Wiceprezes Stowarzyszenia Lubcza Jan Fularz.

źródło i foto: sstlubcza.com