Urząd Miejski w Boguchwale

e-mail: um@boguchwala.pl
www: http://boguchwala.pl
Data wydruku: 2020-10-01 20:48:32

Wszystkie aktualności

II Gminny Konkurs Recytatorski "W świecie poezji i pieśni Karola Wojtyły"

18 maja br. w 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II biblioteka w Mogielnicy przeprowadziła II Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem "W świecie poezji i pieśni Karola Wojtyły".

Ze względu na dotychczasową sytuację epidemiologiczną konkurs odbył się w formie multimedialnej. Uczestnik konkursu miał nagrać swoje wystąpienie w formie filmu i przesłać go na adres mailowy. Celem konkursu było przybliżenie wśród uczestników twórczości Jana Pawła II, ale także promowanie młodych talentów.

To już druga edycja przeglądu organizowanego przez Bibliotekę i Szkołę Podstawową w Mogielnicy. Spotkanie to było okazją do oddania hołdu wyjątkowemu człowiekowi. W konkursie wzięło udział 23 uczestników, którzy wystąpili w dwóch kategoriach wiekowych. Recytację i pieśni oceniała komisja w składzie:

W repertuarze młodych wykonawców pojawiły się piękne wiersze i pieśni Karola Wojtyły. Wśród kandydatów wyłoniono 12 laureatów przeglądu, wszyscy uczestnicy zostali wyróżnieni i nagrodzeni.

W kategorii klasowej I-III wiersz komisja przyznała nagrody dla:

W kategorii klasowej I-III pieśń komisja przyznała nagrody dla:

W kategorii klasowej IV-VIII wiersz komisja przyznała nagrody dla:

W kategorii klasowej IV- VIII pieśń komisja przyznała nagrody dla:

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie dziękujemy za udział gratulujemy. Zapraszamy do udziału w kolejnej III edycji konkursu recytatorskiego "W świecie poezji i pieśni Karola Wojtyły".

Dziękujemy nauczycielom i opiekunom za zaangażowanie i przygotowanie uczniów do konkursu. Koordynatorem konkursu była bibliotekarka Anna Grzebyk.

GBP