Urząd Miejski w Boguchwale

e-mail: um@boguchwala.pl
www: http://boguchwala.pl
Data wydruku: 2020-04-04 03:52:26

Wszystkie aktualności

Szkoły z terenu gminy wezmą udział w Programie "Szkolny Klub Sportowy"

Szkoły Podstawowe z terenu Gminy Boguchwała po raz kolejny wezmą udział w Programie "Szkolny Klub Sportowy" realizowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy. Celem programu jest popularyzacja aktywnego i zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży poprzez dostęp do nieodpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych.

W ramach programu prowadzone będą systematyczne, pozalekcyjne zajęcia w różnych dyscyplinach sportu z wykorzystaniem nowoczesnych metod i atrakcyjnych form aktywności. Zajęcia odbywać się będą w 60-minutowych jednostkach treningowych, dwa razy w tygodniu, w grupach minimum 15 osobowych do końca grudnia 2020 roku.

W programie udział wezmą dwie szkoły z Niechobrza, a także placówki z Lutoryża, Kielanówki, Nosówki, Zgłobnia, Woli Zgłobieńskiej, Boguchwały, Racławówki i Mogielnicy. Zajęcia prowadzone będą przez nauczycieli wychowania fizycznego. Z programu skorzysta łącznie ponad 330 uczniów z terenu gminy.

Program "Szkolny Klub Sportowy" finansowany jest ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zadanie dofinansowano z budżetu Gminy Boguchwała.

Więcej informacji na stronie: www.szkolnyklubsportowy.pl