Urząd Miejski w Boguchwale

e-mail: um@boguchwala.pl
www: http://boguchwala.pl
Data wydruku: 2020-04-04 20:03:03

Wszystkie aktualności

Biesiada z Babciami i Dziadkami w Szkole Podstawowej nr 2 w Niechobrzu

Idź tam gdzie grają i śpiewają, tam ludzie dobre serca mają…

Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w sercach młodszych dzieci i są bardzo ważnymi osobami w ich życiu, dlatego Dzień Babci i Dziadka obchodzimy wyjątkowo uroczyście. 6 lutego 2020 r. odbyła się z tej okazji "Biesiada z Babcią i Dziadkiem". Był to szczególny, najcieplejszy dzień w roku dla wszystkich uczniów klas I-III i ich gości. W przygotowanym programie artystycznym wnuczęta mogły wyrazić swoją miłość i wdzięczność dla ukochanych osób.

Uroczystość rozpoczęła pani Bożena Czeluśniak witając wszystkich gości serdecznymi słowami, podkreślając ich znaczenie i rolę w życiu wnuków – Niech to spotkanie będzie podziękowaniem za Państwa troskę, za bezwarunkową miłość, cierpliwość, poczucie humoru, za wiedzę przekazywaną wnukom. Jako pierwsze na scenie pojawiły się dzieci z klasy pierwszej - przejęte występem na dużej scenie i podekscytowane wielkim wydarzeniem. Pierwszaki dedykowały babciom i dziadziom wiersze i piosenki. Ich występ zakończyła inscenizacja wiersza pt. Rzepka i taniec kowbojski.

Następnie na scenie dzieci z klasy drugiej i trzeciej w barwnych, cygańskich strojach pokazały swoje umiejętności i talenty, prezentując program artystyczny podziwiany przez wzruszone babcie i dziadków. W ich repertuarze znalazło się wiele przebojów biesiadnych: StokrotkaSzła dzieweczkaLipka, Od Rzeszowa jedzie fura i wiele innych. W ten sposób dzieci udowodniły wszystkim dziadkom, że melodie i piosenki z ich dzieciństwa i młodości nie pójdą w niepamięć.

Oprócz życzeń skierowanych do szanownych gości uczniowie zaprezentowali taniec cygański do przeboju Ore, ore, wykorzystali do niego instrumenty muzyczne charakterystyczne dla muzyki cygańskiej. Piosenki ludowe i biesiadne śpiewano przy akompaniamencie gitary, na której po mistrzowsku przygrywał i był wodzirejem wspólnego śpiewania zaproszony gość, pan Bogdan Kaczor.

Mamy nadzieję, że wspólnie biesiadowanie na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i wszystkich jej uczestników. Takie rodzinne spotkania łączą pokolenia, uczą szacunku dla osób starszych i pokazują jakie wartości w życiu są naprawdę ważne. Kochanym Babciom i Drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

tekst: A. Grochowy, M. Świder, SP nr 2 w Niechobrzu, zdjęcia: T. Poźniak