Urząd Miejski w Boguchwale

e-mail: um@boguchwala.pl
www: http://boguchwala.pl
Data wydruku: 2020-04-04 20:41:57

Wszystkie aktualności

"Twórcza jesień" w Fundacji Być Blisko

Jesień w Fundacji Być Blisko była bardzo twórcza, a wszystko dzięki realizacji zadania publicznego dofinansowanego przez Gminę Boguchwała. W ramach inicjatywy trwającej od 30 października do 20 grudnia odbyło się 10 spotkań warsztatowych rękodzieła artystycznego pn. "Kreatywka" – na które uczęszczały mieszkanki Boguchwały w różnym wieku. Spotkania były prowadzone przez instruktorkę rękodzieła artystycznego. Uczestniczki wykonały własnoręcznie przedmioty dekoracyjne, służące do ozdoby wnętrz. Wiele z nich miało charakter jesienny i świąteczny, zgodnie z czasem powstania. Panie wykonały min. ekologiczne stroiki na stół, bałwanki i skrzaty, ozdobne lampiony, dekoracyjne minichoinki, wianki na drzwi, świeczniki. Powstałe przedmioty zabierały do domów, można było je również podziwiać jako ozdobę Społecznej Kawiarni Klimatycznej w Miejskim Centrum Kultury.

Równocześnie zgodnie z planem odbywały się warsztaty krawieckie, podczas których Panie wykonały pokrowce według prostej formy, spódnice według sporządzonego wykroju, uczyły się również odczytywać gotowe wykroje z pism krawieckich oraz wykonały proste przeróbki krawieckie. Odbyło się również spotkanie angażujące w twórcze krawieckie działanie mamy oraz dzieci. Na warsztatach zostały sporządzone formy i uszyte ozdoby na choinkę z zakupionych na ten cel świątecznych tkanin.

Uczestniczki zarówno warsztatów rękodzieła jak i zajęć krawieckich brały udział we wszystkich zajęciach bardzo aktywnie, są zadowolone z ich przebiegu i osiągniętych rezultatów oraz deklarują chęć kontynuacji zajęć w kolejnym roku.

Serdecznie dziękujemy Gminie Boguchwała za wsparcie naszych działań a wszystkim uczestniczkom gratulujemy twórczych sukcesów – bo nic tak nie cieszy jak stworzenie czegoś własnoręcznie wkładając w to całe swoje serce- podsumowują organizatorzy Fundacja Być Blisko.

źrodło i foto: www.facebook.com/bycblisko