Urząd Miejski w Boguchwale

e-mail: um@boguchwala.pl
www: http://boguchwala.pl
Data wydruku: 2020-04-05 11:20:43

Wszystkie aktualności

"Nosowiany" na Przeglądzie Widowisk Kolędniczych w Kolbuszowej

Jak co roku w Kolbuszowej odbył się Przegląd Widowisk Kolędniczych. Przegląd, który został zorganizowany przez Miejski Dom Kultury, Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej oraz Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, odbył się 6 stycznia w święto Trzech Króli.

O główną nagrodę, czyli Złotego Turonia, w tym roku zawalczyło jedenaście zespołów kolędniczych. Na scenie zaprezentowały się grupy z Radłowa, Zalasowej, Łazor, Łańcuta, Wólki Grodziskiej, Mazurów, Kamienia, Lubczy, Giedlarowej, zespół z Kolbuszowej i Kolbuszowej Górnej oraz Nosówki. Kolędników oceniało jury w składzie: Maria Kula, przedstawicielka WDK, Jolanta Dragan, kustosz, etnograf MKL i Jerzy Dynia, przewodniczący jury, dziennikarz muzyczny i folklorysta.

Zespół "Nosowiany" z Nosówki, który w blisko 30-osobowym składzie zaprezentował kolędy oraz scenę rodzinną otrzymał trzecią nagrodę. Widowisko prezentowane przez zespół to przedłożenie pamięci miejscowych tradycji, a hasłem zespołu, przez ponad 40 lat, jest "Ocalić od zapomnienia".

Mieszkańcy Gminy Boguchwała będą mogli obejrzeć prezentowane w Kolbuszowej widowisko podczas koncertu kolęd, który odbędzie 26 stycznia w Ośrodku Kultury w Nosówce.

fot. Nosowiany, korsokolbuszowskie.pl, źródło: Stefania Buda, kolbuszowa.pl