Urząd Miejski w Boguchwale

e-mail: um@boguchwala.pl
www: http://boguchwala.pl
Data wydruku: 2020-07-13 17:41:56

Wszystkie aktualności

Ranking Bibliotek 2019 - sukces Biblioteki w Boguchwale

W ubiegłym tygodniu pojawiły się wyniki Rankingu Bibliotek 2019. Gminna Biblioteka Publiczna w Boguchwale zajęła 2. miejsce w województwie podkarpackim, natomiast 17. w całej Polsce. W stosunku do ubiegłego roku jest to awans (w 2018 GBP zajęła 3 miejsce w województwie podkarpackim oraz 29 w całej w Polsce).

W tegorocznym rankingu wzięło udział 760 bibliotek. Ocenie poddano m.in. powierzchnię biblioteki i filii w przeliczeniu na ilość mieszkańców, zatrudnienie, liczbę godzin otwarcia biblioteki, wielkość księgozbioru w przeliczeniu na ilość mieszkańców, wielkość księgozbioru nowego, dostępność prasy i nowych mediów oraz udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Punkty można było uzyskać także za działające przy bibliotece kółka czytelnicze, artystyczne czy literackie.

Tegoroczny sukces biblioteki w Boguchwale to zasługa Dyrektora oraz Pracowników, ich zaangażowanie, wiedza i umiejętności doprowadziły bibliotekę na wysoką pozycję w rankingu. Wysokie miejsce w rankingu to prestiż dla naszej instytucji kultury ale i dla samorządu Gminy Boguchwała, bowiem nie każda gmina może pochwalić się tak prężnie działającą biblioteką i pełną siecią placówek bibliotecznych.

W GBP w Boguchwale oraz jej filiach obecnie zatrudnionych jest łącznie 11 osób (dyrektor, księgowa, 8 bibliotekarek oraz pracownik administracyjny). Tym skromnym składem osobowym biblioteka organizuje kilkaset wydarzeń rocznie, prowadzi działalność wydawniczą, jest dostępna w mediach społecznościowych, jest centrum informacyjnym gminy Boguchwała. W ramach szerokiej działalności pracownicy biblioteki pomagają napisać CV, uczą korzystać z komputera i Internetu, doradzają w wyborze literatury, w tak zwanym międzyczasie piszą teksty na FB, organizują wydarzenia i konkursy, tworzą plakaty, zaproszenia, montują wystawy, ustalają terminy spotkań autorskich. To właśnie Pracownicy Biblioteki w Boguchwale dbają aby była miejscem spotkań, rozwijania pasji, miejscem, w którym czujesz, że jesteś u siebie.

Dziękujemy naszym wiernym fanom - Czytelnikom i Użytkownikom - za to, że nas odwiedzacie, za to, że czytacie i za to, że mamy Was w naszej bibliotece coraz więcej. Tegoroczne statystyki wystrzeliły w górę, o czym poinformujemy Was na początku 2020 r.

Z czytelniczym pozdrowieniem

Damian Drąg - dyrektor
Elżbieta Śmieszek - księgowa

Bibliotekarki:

Irena Jakubiec
Aneta Świeca
Anna Grzebyk
Agnieszka Jajo
Paulina Piechowicz
Małgorzata Kuleszczyk
Urszula Knutel
Teresa Majer

Halina Jakubiec – pracownik administracyjny

źródło i foto: Gminna Biblioteka Publiczna w Boguchwale