Urząd Miejski w Boguchwale

e-mail: um@boguchwala.pl
www: http://boguchwala.pl
Data wydruku: 2020-07-14 04:33:08

Wszystkie aktualności

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień w Szkole Podstawowej w Nosówce

21 listopada w Szkole Podstawowej w Nosówce obchodzono Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, aby podkreślić, że dla każdego człowieka ważna jest potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu i mówienia dobrych słów. W szkole było zielono-żółto oraz radośnie, a to za sprawą uczniów i nauczycieli, którzy ubrali się w te właśnie kolory, aby podkreślić wyjątkowość Dnia Życzliwości.

W holu na pierwszym piętrze, stanęło Drzewko Życzliwości, gdzie na przygotowanych kolorowych listkach każdy mógł napisać coś miłego, swoje dobre, pozytywne życzenia i myśli. Chętnych do zawieszenia listków nie brakowało.

Na szkolnej gazetce pojawiły się Ordery Życzliwości wykonane przez uczniów z klas II i III pod kierunkiem nauczycielki Agnieszki Bijoś.

W klasach, podczas zajęć wybierano najżyczliwszych uczniów. W klasowych plebiscytach życzliwości najwięcej głosów koleżanek i kolegów otrzymali:

Kl. I – Nadia Cieśla i Maciej Zacios

Kl. II – Karim Bouazis

Kl. III – Lena Hodyr

Kl. IV – Jakub Stachowicz

Kl. V – Wiktoria Pastuła

Kl.VI – Kamila Baran

Kl. VII – Wiktoria Wiech

Kl. VIII – Oskar Tereszkiewicz

Najżyczliwszą Uczennicą w Szkole została Nadia Tobiasz z klasy V. Wszyscy uczniowie zebrani na korytarzu otrzymali słodkości ufundowane przez Dyrektor Szkoły Bożenę Łyszczek i przekazali sobie nawzajem gesty serdeczności oraz życzliwości.

Nad przebiegiem uroczystości czuwały nauczycielki: Agnieszka Bijoś, Anna Kulas, Marta Górnecka, Bożena Łyszczek. Organizatorzy akcji pragną zachęcić do bycia miłym i serdecznym codziennie, a nie tylko w takim dniu.

źrodło i foto: www.sp.nosowka.pl