Urząd Miejski w Boguchwale

e-mail: um@boguchwala.pl
www: http://boguchwala.pl
Data wydruku: 2020-04-04 19:19:15

Wszystkie aktualności

Kampania Czytelnicza "Mała Książka - Wielki Człowiek"

Kampania Czytelnicza "Mała Książka – Wielki Człowiek" przyciąga do agend Gminnej Biblioteki Publicznej w Boguchwale coraz więcej dzieci w wieku przedszkolnym. Teraz, gdy biblioteczny fanklub "Małej Książki" liczy już 237 przedszkolaków, można powiedzieć, że druga edycja projektu Instytutu Książki w Krakowie okazała się strzałem w dziesiątkę.

Dzięki zaangażowaniu bibliotekarek, pracujących w 10 agendach Gminnej Biblioteki Publicznej w Boguchwale, maluchy z Gminy Boguchwała mają dostęp nie tylko do atrakcyjnych nowości książkowych czy też ciekawej oferty edukacyjnej, ale także zostają na zawsze… Przyjaciółmi "Małej Książki", która "dorasta" razem z małymi czytelnikami, towarzysząc im w radościach i smutkach oraz aktywizuje do kreatywnej zabawy.

Bo edukacja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Boguchwale ma wielu zwolenników, a czas spędzony w gościnnych murach tej instytucji nigdy nie jest czasem straconym. To inwestycja przez duże I – w rozwój emocjonalny, intelektualny, literacki i artystyczny dziecka, zwłaszcza takiego, które ma od 3 do 6 lat. Stąd też w ofercie Gminnej Biblioteki Publicznej w Boguchwale właśnie dla tej grupy czytelników pojawiają się różnego rodzaju propozycje edukacyjne. Warto z nich skorzystać, i to całymi rodzinami.

Uwaga! Taki biblioteczny event zobowiązuje do pełnej aktywności. Najbliższe spotkanie dla przedszkolaków też takie będzie. Już Gminna Biblioteka Publiczna w Boguchwale się o to postara.

19 października 2019 roku o godzinie 10.00 rozpoczyna się w Rezydencji Literackiej Boguchwały 1. Zlot Przyjaciół „Małej Książki”. „Magnesem” edukacyjnym tego czytelniczego wydarzenia będą m.in.: „Giełda Kolekcjonerów Zabawek”, Teatrzyk Kamishibai z opowieścią „Królowa Pszczół” oraz warsztaty plastyczne bibliotecznego Klubu 4-H, które pokażą dzieciom „Jesień pełną inspiracji”, w bardzo kreatywnej odsłonie.

Na takim wydarzeniu koniecznie warto się pojawić i aktywnie w nim uczestniczyć. Najlepiej razem z „Małą Książką”. Bo pierwszy zlot jej sympatyków do tego zobowiązuje. 

autor: Irena Jakubiec

foto: GBP